Biuro prasowe

Biuro prasowe

Rzecznik prasowy - Natalia Rostkowska

Natalia Rostkowska

Rzecznik Prasowy GASPOL SA
Kontakt
natalia.rostkowska@gaspol.pl
GASPOL SA
Al. Jana Pawła II 80
00-175 Warszawa

Do kontaktu z rzecznikiem prasowym zapraszamy dziennikarzy.

Informacje prasowe

GASPOL otworzył terminal przeładunkowy w Sędziszowie

07/06/2019
Otwarcie terminala w Sędziszowie

GASPOL, lider rynku LPG w Polsce, otworzył terminal przeładunkowy gazu płynnego w Sędziszowie w województwie świętokrzyskim.

Czytaj dalej

Lekka i bezpieczna butla Propan 8 kg dostępna w sieci marketów OBI

02/04/2019
butla

GASPOL wprowadził do swojej oferty lekkie, wygodne w użytkowaniu i łatwe do przyłączenia butle z gazem płynnym. Wykonana z lekkiej stali butla z kołnierzem z tworzywa sztucznego o wysokości 48 cm waży 5,3 kg i jest wypełniona 8 kg czystego propanu.

Czytaj dalej

Budowa terminalu LPG GASPOLU w Sędziszowie na ukończeniu.

18/10/2018
terminal

Ponad 200 tys. t gazu płynnego rocznie będzie przeładowywane w sędziszowskim terminalu, którego budowa zbliża się do końca. Terminal GASPOLU powstaje na 10-hektarowej działce, w sąsiedztwie szerokotorowej linii kolejowej LHS i torowiska...

Czytaj dalej

Budowa terminala LPG GASPOLU w Sędziszowie na półmetku

29/03/2018
Terminal LPG w Sędziszowie

Inwestor zakończył już główny etap prac ziemnych, w trakcie których dokonano niwelacji do poziomów wymaganych dla umiejscowienia poszczególnych obiektów terminala i rozlewni...

Czytaj dalej

SMOG. Nie puszczaj życia z dymem.

27/03/2018
Informacja prasowa - smog

„SMOG. Nie puszczaj życia z dymem.” – pod takim hasłem w listopadzie GASPOL SA rozpoczął ogólnopolską kampanię, która ma uzmysłowić, skąd naprawdę bierze się trujący smog.

Czytaj dalej

GASPOL Team na podium Balonowego Pucharu Europy Centralnej

29/03/2018
Logo Gaspol Team

Drużyna GASPOL Team zajęła 2 miejsce w pierwszej edycji Balonowego Pucharu Europy Centralnej, który odbył się we wrześniu 2017 r. w Szeged...

Czytaj dalej

Inauguracja budowy terminala gazowego GASPOL SA

29/03/2018
Logo Gaspolu

20 września w Sędziszowie w województwie świętokrzyskim odbyło się uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego...

Czytaj dalej

MATERIAŁY DLA MEDIÓW

Jesteśmy zawsze blisko, aby dostarczać ludziom dobrą energię

GASPOL jest liderem rynku gazu płynnego w Polsce. Posiada własną, nowoczesną infrastrukturę: dwa terminale przeładunkowe, pięć rozlewni gazu płynnego i flotę specjalistycznych cystern do przewozu LPG i LNG. Terminale: morski w Gdańsku i kolejowy w Małaszewiczach zapewniają firmie elastyczność w wyborze dostawców i możliwość sprowadzania gazu o najwyższej jakośći. GASPOL dysponuje rozbudowaną siecią dilerów, baz dystrybucyjnych i ponad 20 tysiącami punktów sprzedaży na terenie całej Polski. Ponad 25-letnie doświadczenie w obrocie gazem płynnym przekłada się na doskonałą znajomość dostawców i źródeł pochodzenia gazu. Zdobyta wiedza jest weryfikowana dodatkowymi badaniami ilościowymi i jakościowymi.

Najwyższą jakość produktów, bezpieczeństwa i procesów zarządzania w GASPOLU potwierdzają prestiżowe międzynarodowe certyfikaty: ISO 9001:2015, BS OHSAS 18001:2007 oraz unikalny w polskiej branży energetycznej ISO 22301:2012.

Głównym udziałowcem GASPOLU jest holenderska spółka SHV Energy, światowy lider rynku LPG. SHV Energy jest światowym liderem rynku LPG. Firma dostarcza nowoczesne rozwiązania energetyczne dla ponad 30 milionów ludzi w Europie, Azji i Ameryce Południowej. 

GASPOL dba o harmonijne współistnienie ze środowiskiem naturalnym i podejmuje szereg działań, aby zminimalizować wpływ prowadzonej działalności na otoczenie. Działania te obejmują m.in.: stosowanie nowoczesnych, przyjaznych środowisku technologii, monitorowanie procesów operacyjnych w rozlewniach i terminalach oraz wpływu tych procesów na środowisko, racjonalną gospodarkę surowcami i odpadami, edukację ekologiczną i zdrowotną oraz promocję czystych i efektywnych źródeł energii realizowane m.in. poprzez kampanie społeczne i działalność stowarzyszenia Forum Rozwoju Efektywnej Energii (GASPOL Kibicuje Klimatowi, Tropiciele Cząstek Stałych, Balon.Lab). GASPOL przestrzega wszystkich przepisów polskiego i europejskiego prawa w dziedzinie ochrony środowiska naturalnego.

 
POBIERZ ZDJĘCIE
 
Gaz płynny LPG

Gaz płynny (LPG)

LPG pochodzi z dwóch źródeł: 60 proc. jest pozyskiwane podczas wydobywania gazu ziemnego i ropy naftowej, a pozostałe 40 proc. jest wytwarzane w procesie rafinacji ropy naftowej...

Czytaj dalej
 
POBIERZ ZDJĘCIE
 
Skroplony gaz ziemny LNG

Skroplony gaz ziemny LNG

Skroplony gaz ziemny (LNG) to gaz ziemny w ciekłym stanie skupienia, tj. w temperaturze poniżej -162°C. W procesie skraplania objętość gazu redukuje się 630 razy, dzięki czemu gęstość energii skroplonego gazu ziemnego wzrasta...

Czytaj dalej
 
POBIERZ ZDJĘCIE
 
Gaz ziemny z sieci

Gaz ziemny z sieci

Gaz ziemny z sieci to paliwo kopalne pochodzenia organicznego. Zawartość składników gazu ziemnego jest zmienna i zależy od miejsca wydobycia, jednak ponad 90 proc. gazu ziemnego zawsze stanowi metan...

Czytaj dalej

W GASPOLU społeczna odpowiedzialność biznesu jest uznawana za podstawę działalności. Interesy społeczne i ochrona środowiska stanowią integralną część strategii zarządzania w firmie.

GASPOL działa w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Szczególną wagę przykłada do jakości i bezpieczeństwa produktów, zadowolenia klientów i pracowników, ochrony środowiska naturalnego i rozwoju społeczności lokalnych w miejscach, w których posiada swoje oddziały. 

W GASPOLU działa, zainicjowany w 2012 roku, wolontariat pracowniczy Ludzie o Wielkich Sercach. Pracownicy angażują się w działania filantropijne z zakresu wyrównywania szans i niesienia pomocy dzieciom i seniorom. 

Firma wspiera ochronę środowiska naturalnego oraz rozwój społeczności terenów wiejskich i nisko zurbanizowanych poprzez umożliwienie ich mieszkańcom dostępu do czystych i efektywnych źródeł energii. Flagowym przedsięwzięciem w tym obszarze jest działalność stowarzyszenia Forum Rozwoju Efektywnej Energii, które w Polsce działa pod mecenatem GASPOLU (www.forumfree.pl).

 

Sylwester Śmigiel - prezes Gaspolu
 
Do pobrania
Sylwester-Smigiel-prezes-Gaspol-SA.jpg
2.5 MB
 

Sylwester Śmigiel Prezes GASPOL SA

Od 1994 roku związany z branżą gazu płynnego. W latach 1994 - 1996 pracował dla spółki energetycznej SHV w Utrechcie. W tym czasie był zaangażowany w projekty biznesowe branży gazowej w Europie, Azji i Ameryce Południowej. Od 1996 roku związany z firmą GASPOL. W 1997 roku został jej wiceprezesem, a w 2000 roku objął funkcję prezesa. Od 2000 roku jest członkiem Prezydium Polskiej Organizacji Gazu Płynnego (POGP). W latach 2005 - 2011, przez dwie kadencje był przewodniczącym tej organizacji. W latach 2011 - 2014 był członkiem zarządu Europejskiej Organizacji Gazu Płynnego (AEGPL) w Brukseli. Jest przewodniczącym stowarzyszenia Forum Rozwoju Efektywnej Energii (FREE), podejmującego inicjatywy o zasięgu paneuropejskim na rzecz dostępu i rozwoju czystych i efektywnych źródeł energii dla mieszkańców obszarów wiejskich i niskozurbanizowanych.

DO POBRANIA

Logo GASPOL

POBIERZ PLIK
Logo Gaspolu
Logo GASPOL
POBIERZ PLIK
Poziome logo Gaspolu
Logo GASPOL - poziome
POBIERZ PLIK
Pionowe logo Gaspolu
Logo GASPOL - pionowe
Rzecznik prasowy - Natalia Rostkowska

Natalia Rostkowska

Rzecznik Prasowy GASPOL SA
Kontakt
natalia.rostkowska@gaspol.pl
GASPOL SA
Al. Jana Pawła II 80
00-175 Warszawa

Do kontaktu z rzecznikiem prasowym zapraszamy dziennikarzy.