Inauguracja budowy terminala gazowego GASPOL SA

20 września w Sędziszowie w województwie świętokrzyskim odbyło się uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego oraz wmurowanie kamienia węgielnego na terenie budowy terminala przeładunkowego kolejowo-drogowego z rozlewnią gazu płynnego. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele lokalnych władz oraz GASPOL SA.

To jedna z kluczowych inwestycji dla Sędziszowa i całego województwa. Przedsięwzięcie GASPOLU zaktywizuje lokalny rynek pracy oraz wesprze i napędzi lokalną gospodarkę. Uczestnicy uroczystości podkreślali duże znaczenie inwestycji dla regionu i ocenili, że będzie ona miała pozytywny wpływ na napływ kolejnych inwestorów do Sędziszowa i województwa świętokrzyskiego. 

- Cieszę się, że jako teren na budowę naszej inwestycji wybraliśmy ziemię sędziszowską. Podkreślamy, że tutejsze warunki oraz klimat gospodarczy sprzyjają rozwojowi inwestycji. Wierzę, że za nami pojawią się tutaj kolejni duzi inwestorzy, których skłoni do działania nowo powstająca infrastruktura – mówił Sylwester Śmigiel, Prezes Zarządu GASPOL SA.

W trakcie uroczystości zaprezentowano wizualizację inwestycji. Prezes Zarządu GASPOL SA nakreślił główne cele i zadania terminala przeładunkowego oraz dokładny plan budowy i sposób funkcjonowania obiektu. Po prezentacji nastąpiło uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego. Dokument został podpisany przez Wacława Szarka, Burmistrza Miasta Sędziszowa, Edmunda Kaczmarka, Starostę Jędrzejowskiego, Tadeusza Kowalczyka, Pierwszego Wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego oraz Sylwestra Śmigla, Prezesa Zarządu GASPOL SA. Następnie zaproszeni goście udali się na miejsce przygotowane do wmurowania kamienia węgielnego, który umieścił w fundamentach Burmistrz Miasta Sędziszowa. Przedstawiciele lokalnych władz symbolicznie wmurowali kamień węgielny pod nową inwestycję.

Zakończenie budowy przewidywane jest na III kwartał 2018 roku. Po uzyskaniu zgód na użytkowanie obiektu, w IV kwartale 2018 roku terminal gazowy będzie mógł rozpocząć pracę. Całkowity koszt inwestycji to około 50 mln złotych. Zatrudnienie w terminalu znajdzie blisko 150 osób. Na miejscu będzie się odbywać się przeładunek, magazynowanie i dystrybucja gazu płynnego.

Do pobrania

POBIERZ PLIK
terminal-gaspol-sedziszow
POBIERZ PLIK
terminal-gazowy-gaspol-sedziszow
POBIERZ PLIK
prezes-gaspol-sklada-podpis
POBIERZ PLIK
nowy-terminal-gaspol