INNOWACJE

Business Smart Energy

Business Smart Energy  - Klient kupuje od GASPOLU energię elektryczną i cieplną, która jest  produkowana  z gazu przez urządzenie mikrokogeneracyjne zainstalowane bezpośrednio u Klienta.
 
Najważniejsze korzyści umowy Business Smart Energy:
 • brak konieczności ponoszenia nakładów inwestycyjnych – inwestycja leży po stronie GASPOLU,
 • niższe koszty energii elektrycznej i cieplnej w stosunku do dotychczasowych rozwiązań,
 • poprawa bezpieczeństwa energetycznego,
 • brak kosztów eksploatacyjnych (leżą one po stronie GASPOLU),
 • możliwość zagwarantowania sobie ceny  energii elektrycznej i cieplnej na rok.
Dla kogo:
Oferta Business Smart Energy jest skierowana do  Klientów posiadających stałe całoroczne zapotrzebowanie na energię elektryczną i cieplną.
 
Są one szczególnie atrakcyjne dla:
 • hoteli, basenów i ośrodków SPA,
 • obiektów użyteczności publicznej (szkoły i uczelnie, szpitale i hospicja),
 • zakładów produkcyjnych (przemysł mięsny, mleczarski, przetwórstwo owocowo-warzywne, hodowla zwierząt).

 

Case Study rozlewni gazu w Pleszewie

W 2010 została wybudowana instalacja małej kogeneracji działająca w oparciu o spalanie gazu płynnego. Urządzenie wykorzystuje energię zawartą w paliwie aż do 96% i dzięki temu doszło do obniżenia emisji CO2 – jest to możliwe nawet do 50%. Dzięki urządzeniu obniżyliśmy rachunki za energię elektryczną nawet do 50%.

Urządzenie jest bardzo ciche – poziom hałasu wynosi zaledwie 49dB – podobnie jak lodówki. Inwestycja bez dodatkowych dotacji zwróci się w okresie poniżej 5 lat. W przypadku gazu ziemnego zwrot z inwestycji można osiągnąć nawet w krótszym okresie.

Produkcja ciepła i energii elektrycznej jest prawie w całości zużywana na miejscu produkcji. Urządzenie optymalnie dobrane, pozwala na większą niezależność, obniżenie rachunków, obniżenie emisji CO2. Jest to rozwiązanie idealne dla hoteli i ośrodków SPA, szpitali, zakładów produkcyjnych oraz innych obiektów ze stałym zapotrzebowaniem na energię cieplną i elektryczną.

 

Energia odnawialna oferta dla firm

Energia słoneczna, wodna, geotermalna może być odnawialnym źródłem taniej energii dla każdej firmy. Rozwój technologii pozwalającej na wykorzystanie odnawialnych źródeł energii powoduje, że praktycznie w każdej dziedzinie przemysłu czy
w rolnictwie jest możliwe zagospodarowanie tych zasobów energetycznych.

Energia cieplna z powietrza czy ziemi może obniżyć koszty ogrzewania nawet o 50% w stosunku do tradycyjnych źródeł nieodnawialnych.

Wykorzystanie zasobów energii słonecznej do produkcji energii elektrycznej pozwala na:

 • zwiększenie niezależności od sieci
 • obniżenia kosztów energii w przedsiębiorstwie
 • pozyskanie dodatkowych przychodów ze sprzedaży nadwyżek produkcji.

Odnawialne źródła energii są zrównoważonym i przyjaznym dla środowiska środkiem do zaspokojenia naszego zapotrzebowania na energię. Warto z nich korzystać, aby osiągać wymierne korzyści finansowe.