O nas

Nowe logo GASPOL, ta sama dobra energia

 

Mamy przyjemność poinformować, że w lipcu 2017 r. GASPOL zmienia logo. Proces zmiany potrwa do końca 2018 r.

Nowe logo symbolizuje cele i wartości naszej firmy, którymi są: dostarczanie czystej energii, bezpieczeństwo produktów i usług, terminowość i elastyczność dostaw gazu, troska o klientów, partnerów i lokalne społeczności oraz dbałość o środowisko naturalne.

Jednocześnie pragniemy poinformować, że zmiana logo nie ma wpływu na obowiązujące umowy z klientami, partnerami i dostawcami. Nie zmieni się również oferta GASPOLU.
​Nadal oferujemy Państwu efektywne, komfortowe w użytkowaniu i przyjazne środowisku naturalnemu rozwiązania energetyczne oraz wysoką jakość usług.

 

GASPOL dzisiaj

 

GASPOL dostarcza nowoczesną energię dla domu i dla biznesu.

Jesteśmy firmą multienergetyczną dostarczającą rozwiązania energetyczne na bazie: gazu płynnego (LPG), skroplonego gazu ziemnego (LNG), gazu ziemnego z sieci, systemów hybrydowych, procesów kogeneracji (produkcji ciepła i prądu w skojarzeniu), energii elektrycznej i energii odnawialnej (słonecznej i geotermalnej).
Wprowadzamy na polski rynek innowacyjne rozwiązania energetyczne - systemy, technologie i urządzenia, dzięki którym nasi klienci lepiej zarządzają zużyciem energii i w efekcie, płacą za nią mniej.
 
Najwyższą jakość produktów, bezpieczeństwa i procesów zarządzania w GASPOLU potwierdzają prestiżowe międzynarodowe certyfikaty: ISO 9001:2008, BS OHSAS 18001:2007 oraz unikalny w polskiej branży energetycznej: ISO 22301:2012.
 
Działamy w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Dbamy o jakość i bezpieczeństwo naszych produktów, zadowolenie klientów i pracowników, środowisko naturalne i rozwój społeczności lokalnych, w miejscach, w których posiadamy swoje oddziały.
 
Wspieramy ochronę środowiska naturalnego oraz rozwój społeczności terenów wiejskich i nisko zurbanizowanych poprzez umożliwienie im dostępu do czystych i efektywnych źródeł energii. Flagowym przedsięwzięciem firmy w tym obszarze jest działalność Stowarzyszenia Forum Rozwoju Efektywnej Energii (FREE).
Więcej informacji: www.forumfree.pl

Nasza firma jest laureatem wielu nagród za innowacyjność i jakość obsługi klienta, m.in.: Innowacja 2011, Nowy Impuls, Laur Klienta, Firma Przyjazna Klientowi, THE SABRE AWARD Nomination, The Lapwing Award, Pracodawca Roku.
 
Udziałowcem GASPOLU jest SHV Energy, z siedzibą w Hoofddorp w Holandii. Jest to firma dostarczająca nowoczesne rozwiązania energetyczne dla ponad 30 mln ludzi w Europie, Azji i Ameryce Południowej.

 

 

Nasze wartości

Troska - troszczymy się o klientów, lokalne społeczności, partnerów oraz dostarczanie czystej energii.

Bezpieczeństwo – bezpieczeństwo naszej pracy, produktów i usług traktujemy priorytetowo.

Płynność – dzięki terminowym i elastycznym dostawom gazu zapewniamy naszym klientom płynność działalności.

Lokalność – zawsze jesteśmy blisko naszych klientów i partnerów biznesowych.

Zrównoważony rozwój – dążymy do poprawy efektywności energetycznej i ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

Pozycja lidera – mamy wiodącą pozycję na rynku i nieustannie staramy się sprostać jego wymaganiom.

Nasza historia

Po zmianie ustroju w Polsce, naglącą stała się potrzeba zapewnienia dostaw gazu na nowo powstający wolny rynek. Przedstawiciele Przedsiębiorstwa Gazyfikacji Bezprzewodowej wraz z holenderską firmą SHV (Steenkolen Handels-Vereeniging) z siedzibą w Utrechcie założyli spółkę GASPOL. Organizm nowej firmy w 50 proc. stworzyło 7 firm należących do Skarbu Państwa i gmin, resztę kapitału wniosło SHV.
SHV, istniejąca od 1896 r., stawała się w tym czasie światowym liderem w sprzedaży gazu płynnego. Otwierała przed GASPOLEM wiele możliwości, m.in. związanych z wdrożeniem standardów jakości i bezpieczeństwa produktów, obsługi klienta i ochrony środowiska naturalnego.

 
1991 – powstanie GASPOLU

1992 – stawiamy pierwsze w Polsce instalacje zbiornikowe na gaz płynny

1993 – stawiamy jedne z pierwszych w Polsce stacje autogazu
zaczynamy wspierać polski sport balonowy

1994 – uruchamiamy w Małaszewiczach pierwszy w Polsce profesjonalny terminal lądowy do przeładunku gazu

1997 – jako pierwsi wśród firm dystrybucyjnych wprowadzamy butle z gazem do zasilania wózków widłowych

1999 – uruchamiamy terminal morski w Gdańsku

2000 – wdrażamy pierwsze w Polsce rozwiązania telemetryczne

2003 – zdobywamy tytuł Lidera Rynku za wprowadzenie rozwiązań telemetrycznych

2009 – jako pierwsi w Polsce wprowadzamy system klimatyzacji i ogrzewania zasilany gazem płynnym (GHP)

2010 – rozpoczyna działalność paneuropejskie Stowarzyszenie Forum Rozwoju Efektywnej Energii działające na rzecz rozwoju czystych i efektywnych źródeł energii na obszarach wiejskich i nisko zurbanizowanych (www.forumfree.pl)

2012 – startuje program wolontariatu pracowniczego GASPOLU pod nazwą Ludzie o Wielkich Sercach

2013 – w rozlewni gazu w Pleszewie uruchamiamy pierwszą w Polsce instalację mikrogeneracyjną na gaz płynny
wprowadzamy do oferty skroplony gaz ziemny (LNG)

2014 – stajemy się firmą multienergetyczną i poszerzamy portfolio produktowe m.in. o sieciowy gaz ziemny i energię elektryczną

2015 – na terenie terminalu w Małaszewiczach uruchamiamy nowoczesna instalację do odsiarczania gazu
Forum Rozwoju Efektywnej Energii po raz kolejny znajduje się wśród najlepszych kampanii w dziedzinie energii w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka)

2016 – obchodzimy jubileusz 25-lecia firmy

Rodzina na świecie

Holenderska spółka SHV Energy, której częścią jest GASPOL SA, jest ekspertem w dostarczaniu nowoczesnych, bezpiecznych i efektywnych rozwiązań energetycznych. To rodzinna firma kierująca się w biznesie silnymi wartościami – uczciwością, otwartą komunikacją oraz pracą z zaangażowaniem na rzecz rozwoju firmy. Spółki wchodzące w skład SHV są obecne w 28 krajach na 3 kontynentach i tworzą organizm największego dystrybutora zdecentralizowanych rozwiązań energetycznych, odpowiadającego na szybko zmieniające się potrzeby klientów i rynkowe trendy.

 

Dane spółki

GASPOL SA
Al. Jana Pawła II 80
00-175 Warszawa
NIP 779 - 00 - 20 - 583
Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy
XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, KRS 0000021200.
Kapitał zakładowy: 116 407 140,30 wpłacony w całości.

Ochrona znaków towarowych

GASPOL SA jest dostawcą czystych i efektywnych źródeł energii i największym dystrybutorem gazu płynnego (LPG) w Polsce. Przez lata swojej działalności troską o jakość i bezpieczeństwo swoich produktów wypracował pozycję lidera na rynku. Dzięki temu znak towarowy GASPOLU stał się jedną z najbardziej wartościowych własności firmy.

Znak towarowy GASPOLU znajduje się w czołówce najbardziej rozpoznawalnych znaków towarowych w Polsce, zwłaszcza na rynku paliw i energii. Konsumenci postrzegają znak towarowy i projekty opakowań GASPOLU jako symbole jakości i bezpieczeństwa.

W treści ochrony znaku towarowego, obok wyłącznego prawa do oznaczania tym znakiem towarów określonych w świadectwie ochronnym, jest ujęte również prawo do reklamy.
Nazwa GASPOL jest zarejestrowana i podlega ochronie zgodnie z Ustawą z dnia 30 czerwca 2000 r. - Prawo własności przemysłowej. W związku z tym używanie naszego znaku towarowego, w jakiejkolwiek formie, jest dozwolone wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody GASPOLU.

Przez lata działalności widzieliśmy setki produktów będących podróbkami lub naruszających prawo ochrony znaku towarowego naszej firmy. We wszystkich przypadkach sprawa była bezzwłocznie kierowana na drogę sądową. 

 

 

 

Świadectwo ochronne 77939

Świadectwo ochronne 74110

 

 

CertyfikatyNajwyższą jakość produktów, bezpieczeństwa i procesów zarządzania w GASPOL potwierdzają prestiżowe międzynarodowe certyfikaty: ISO 9001:2008, BS OHSAS 18001:2007 oraz unikalny w polskiej branży energetycznej: ISO 22301: 2012, potwierdzone przez audytorów prestiżowej organizacji certyfikującej: British Standards Institution (BSI).

Dbałość o najwyższą jakość obsługi Klienta i naszych produktów to dla nas kluczowe wartości od początków naszej działalności, czyli już od ponad 20 lat.

Jesteśmy dumni, że to właśnie nasi Klienci korzystają z produktów i obsługi na najwyższym poziomie.

​Certyfikaty:                                  FS596804

Dowodzi, że GASPOL działa według uznanych na całym świecie standardów. Odnosi się do systemów zarządzania jakością i ogólnych systemów zarządzania. Dowodzi przywiązania firmy do najwyższych standardów i dążenia do ciągłego doskonalenia.
Dla Klientów to gwarancja, że ich potrzeby są starannie rozważane i zaspokajane.                                 OHS596805

Dowodzi, że GASPOL w sposób uznany na całym świecie tak zarządza czynnikami ryzyka aby zapewnić najwyższą zgodność z przepisami i najwyższą efektywność działań.


                            BCMS596806

W przypadku zakłóceń, czy to wielkiej katastrofy, czy małego incydentu, dzięki systemowi zarządzania ciągłością działania w GASPOL, Klienci maja pewność dostaw zawsze i wszędzie.