Dummy image

Mamy dla Ciebie rozwiązanie na kłopoty z węglem!
Przejdź na ogrzewanie na gaz płynny LPG

Zamów bezpłatną wycenę

Korzyści z wyboru gazu płynnego 

Korzyści z wyboru gazu płynnego do ogrzewania domu

 • Gwarancja stałej ceny przez 3 lata 

 • Bezobsługowa i wydajna instalacja 

   
 • Dofinansowanie z Programu Czyste Powietrze

 • Przyjazne środowisku użytkowanie 

 • Potwierdzone bezpieczeństwo i niezawodność 

Program Czyste Powietrze 

Program Czyste Powietrze

Wybierz gaz płynny do ogrzewania domu i otrzymaj do 20 000 zł DOFINANSOWANIA  

Czyste powietrze to kompleksowy program finansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej, którego celem jest zmniejszenie emisji szkodliwych dla zdrowia pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domu jednorodzinne. Program skupie się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwa stałe oraz termomodernizacja budynków jednorodzinnych, aby efektywnie zarządzać energią. 

*20 000 zł to maksymalna wysokość kwoty dofinansowania w OPCJI 2 w pierwszej części Programu Czyste Powietrze bez mikroinstalacji fotowoltaicznej. 

Gaz płynny LPG  do ogrzewania domu 

Najbardziej wszechstronne źródło ciepła i oszczędności 

Koszty ogrzewania

Gaz płynny jest konkurencyjny cenowo w stosunku do innych paliw

W ostatnich latach ogrzewanie gazem płynnym stało się porównywalne z kosztami ogrzewania gazem ziemnym z sieci. Jest też tańsze niż ogrzewanie węglem, miałem, olejem opałowym czy energią elektryczną. 

Wykres przedstawia roczne koszty ogrzewania gazem płynnym ze zbiornika (gazem z butli) dla domu 140m2

Weglarze

Zamów bezpłatną wycenę

Zgoda jest wymagana

Zgoda na komunikację elektroniczną

Chcę otrzymywać od GASPOL SPÓŁKA AKCYJNA z siedzibą w Warszawie informacje o charakterze marketingowym, w tym informacje handlowe, za pomocą wskazanych przeze mnie sposobów komunikacji. Udzielona zgoda może być wycofana w każdym czasie, co nie wpływa na zgodność z prawem działań podjętych przed wycofaniem zgody.

Udzielona zgoda może być wycofana w każdym czasie, co nie wpływa na zgodność z prawem działań podjętych przed wycofaniem zgody.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Gaspol SA, Al Jana Pawła II 80, 00-175 Warszawa. Dane będą przetwarzane na podstawie udzielonej zgody. Szczegółowe informacje w naszej Polityce Prywatności: gaspol.pl/polityka-prywatnosci

Popraw wszystkie pola i ponownie wyślij formularz.

Prosimy o cierpliwość, to może chwilę potrwać!

Proces inwestycyjny 

Jak wygląda proces przejścia z węgla na LPG?

Sprawdź to prostsze niż mylisz

 • Spotkanie Doradcą Handlowym, przygotowanie i wybór oferty, 

  Podpisanie umowy

  Dummy image
 • Uzyskanie wyrysu z Wydziału Geodezji przy urzędzie Rejonowym, 

  Mapa do celów projektowych

  Dummy image
 • Przygotowanie terenu, dostawa zbiornika,  prace ziemne, 

  Montaż instalacji gazowej 

  Dummy image
 • Dostawa gazu i uruchomienie instalacji na gaz płynny LPG

  Rozpoczęcie ogrzewania domu

  Dummy image

Dlaczego węgiel nas truje?

dlaczego warto wybrać LPG zamiast węgla
Smog. Nie puszczaj życia z dymem. Wybierz gaz.

Pytania i odpowiedzi dotyczące instalacji

Najczęciej zadawane pytania

Proponujemy zbiorniki na gaz płynny LPG o pojemności 2700 litrów w dwóch wariantach: zbiornik naziemny lub zbiornik podziemny.


Zbiorniki podziemne w szczególności polecamy w sytuacjach kiedy dom położony jest na małej działce lub w ciasnej zabudowie. W przypadku niekorzystnych warunków hydrologicznych rekomendujemy zbiornik zakopcowany (jeden z rodzajów zbiorników podziemnych na gaz płynny LPG).


Zbiorniki na gaz płynny należy lokalizować w bezpiecznych odległościach od granicy działki i budynków – dla zbiorników naziemnych odległości te wynoszą 3 metry, natomiast dla podziemnych 1,5 metra. W ofercie posiadamy również większe zbiorniki na gaz o pojemności 4850 litrów oraz 6700 litrów. Polecamy je szczególnie do dużych domów lub małych sieci gazowych.

Zastanawiasz się nad dzierżawą od dostawcy gazu lub zakupem własnego zbiornika na gaz płynny?


Sprawdź, co zyskujesz wybierając dzierżawę zbiornika: • gwarancja ceny na cały rok z góry

 • atrakcyjne rabaty na zakup instalacji gazowej

 • rabaty na zakup gazu

 • gwarantowana jakość gazu

 • terminowa realizacja dostaw

 • możliwość rozliczenia za zużyty gaz

 • możliwość płatności w ratach

 • bezpieczeństwo - serwis 24h


Budując instalację ze zbiornikiem GASPOL gwarantujemy bezpieczeństwo instalacji, posiadanie wszystkich wymaganych przez prawo pozwoleń oraz to, że zbiornik został dopuszczony do eksploatacji przez Urząd Dozoru Technicznego.

GASPOL zapewnia swoim Klientom kompleksową obsługę w zakresie wykonania instalacji zbiornikowej na gaz płynny LPG.


W opcji minimum dowozimy zbiornik i gaz, resztę prac Klient wykonuje we własnym zakresie. Oferujemy też szereg opcji pośrednich, aż po opcję maksimum, w której bierzemy na siebie wszystkie prace i dopełnienie niezbędnych formalności.


Instalacja zbiornikowa do domu jednorodzinnego to 4 proste kroki: • Spotkanie z naszym Doradcą Handlowym, przygotowanie i wybór oferty, podpisanie umowy

 • Pozyskanie mapy do celów projektowych, wykonanie projektu technicznego instalacji zbiornikowej na gaz płynny LPG z niezbędnymi uzgodnieniami, złożenie projektu ze zgłoszeniem rozpoczęcia budowy we właściwym Starostwie Powiatowym

 • Przygotowanie terenu, dostawa prefabrykowanej płyty pod zbiornik ze zbiornikiem gazowym, wykonanie prac ziemnych, montaż instalacji gazowej LPG i przeprowadzenie odbiorów końcowych

 • Dostawa gazu i uruchomienie instalacji zbiornikowej na gaz płynny LPG


Nasz Doradca Handlowy monitoruje proces i udziela wszelkiej pomocy na każdym etapie wykonania instalacji na gaz płynny.


Zapewniamy 24-godzinny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny oraz bezpłatne przeglądy zbiorników na gaz.

Z GASPOL to Klient wybiera sposób rozliczania za gaz płynny: • miesięczne płatności za zużyty gaz wg wskazań gazomierza – system telemetryczny,

 • rozliczenia za dostarczony gaz płynny LPG – płatność następuje po dostawie gazu, w ciągu 14 dni od daty wystawienia faktury lub w comiesięcznych ratach.


Telemetria to elektroniczny system kontroli zużycia gazu wprowadzony przez GASPOL. Urządzenie telemetryczne zintegrowane z gazomierzem odczytuje zużycie gazu i automatycznie przekazuje dane do centrum telemetrycznego za pomocą wiadomości SMS. Na tej podstawie wystawiana jest faktura za zużyty w miesiącu gaz płynny. Obecnie telemetrię wybiera ponad 90% naszych Klientów.


Główne korzyści: • Płatność co miesiąc jedynie za zużyty gaz

 • Stała cena gazu na kolejne sezony grzewcze


GASPOL monitoruje poziom gazu płynnego LPG w zbiorniku i dba o dostawy.

GASPOL zapewnia swoim Klientom całodobowy serwis awaryjny zbiornika. Aby zgłosić awarię zbiornika, należy zadzwonić na numer 606 800 400.


W przypadku wystąpienia awarii na miejscu pojawia się ekipa serwisowa z GASPOLU, która przeprowadza kontrolę zbiornika i w razie konieczności usuwa awarię. Ewentualne awarie zbiornika są usuwane przez GASPOL bezpłatnie. Natomiast wykonane przez GASPOL instalacje na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku są własnością Klienta.


Na wykonane przez siebie instalacje GASPOL udziela 24-miesięcznej gwarancji. Oznacza to, że jeśli w czasie obowiązywania gwarancji wystąpi jakakolwiek awaria instalacji, koszt jej usunięcia pokryje GASPOL. Po upływie okresu gwarancyjnego GASPOL zapewnia w dalszym ciągu całodobowy serwis instalacji, jednak koszt usunięcia awarii pokrywa użytkownik instalacji. Regularnie przeprowadzane coroczne przeglądy oraz zachowanie podstawowych zasad użytkowania instalacji, zapewnia bezawaryjne korzystanie z gazu płynnego.


W przypadku kotła gazowego rekomendujemy zgłaszanie awarii do producenta kotła lub jego przedstawicieli. Dane kontaktowe do zgłoszenia usterki kotła znajdują się na kotle lub w karcie gwarancyjnej.