Przejdź do treści
BialeCertyfikalty_Hero

Dofinansowanie z białych cerytfikatów  

Modernizacja firmy z dofinansowaniem

Przejdź na gaz płynny lub LNG  i zyskaj dodatkowe fundusze dla Twojej firmy z białych certyfikatów

Planujesz modernizację, aby poprawić efektywność energetyczną w Twojej firmie?

Jednym ze sposobów na zaoszczędzenie energii jest likwidacja starej kotłowni na paliwa stałe lub olej opałowy. Dotychczasowe źródło ciepła możesz zmienić na gaz płynny (LPG) lub skroplony gaz ziemny (LNG), a my udzielimy Ci profesjonalnego wsparcia w uzyskaniu dofinansowania ze sprzedaży białych certyfikatów.

Co oferujemy?

Gaz płynny LPG do ogrzewania budynków

Zdecyduj się na instalację gazową zasilaną gazem płynnym lub LNG z GASPOLU.

Zapewniamy kompleksową usługę w zakresie budowy instalacji i dostaw gazu na terenie całej Polski, od wykonania projektu, montażu instalacji, aż po serwis. Nasz doradca przygotuje dla Ciebie indywidualnie skalkulowaną wycenę i harmonogram inwestycji. Poprowadzi Cię przez cały proces inwestycyjny tak, aby ograniczyć Twoje zaangażowanie do minimum. Nasz specjalista zweryfikuje również, czy Twoja firma kwalifikuje się do uzyskania białych certyfikatów. Możesz  nam zlecić pozyskanie i sprzedaż białych certyfikatów, dzięki czemu zyskasz po modernizacji dodatkowe środki finansowe dla Twojej firmy. 

Białe ceryfikaty 

Certyfikat_1

Czym są białe certyfikaty?

Białe certyfikaty to świadectwa efektywności energetycznej. Potwierdzają ilość energii, która zostanie zaoszczędzona po przeprowadzeniu modernizacji. Wydaje je Prezes Urzędu Regulacji Energetyki. Wniosek o wydanie białych certyfikatów inwestor musi złożyć na etapie planowania inwestycji. Certyfikaty może sprzedać na Towarowej Giełdzie Energii i dzięki temu uzyska zwrot części wydatków na modernizację.

500 pln dodatek lpg

Jakie dofinansowanie można uzyskać?

Dofinansowanie jest wprost proporcjonalne do ilości zaoszczędzonej energii w wyniku przeprowadzonej modernizacji, czyli ilości wydanych certyfikatów efektywności energetycznej (białych certyfikatów). W 2023 r. wartość 1 toe (tona oleju ekwiwalentnego), która odpowiada 1 białemu certyfikatowi, wynosiła według opłaty zastępczej 2010 zł. W 2024 r. kwota za 1 certyfikat wzrosła do 2110 zł.

Skontaktuj się z nami i sprawdź, ile Ty możesz zyskać w ramach białych certyfikatów!

Kontakt z doradcą

Agnieszka Szostak

Agnieszka Szostak

Doradca Klienta Biznesowego
Specjalizuje się w doradztwie z zakresu budowy instalacji zbiornikowych zasilanych gazem płynnym (LPG) do celów grzewczych i technologicznych. Obecnie współpracuje z firmami i jednostkami publicznymi, które planują modernizację starych kotłowni na paliwa stałe lub olej opałowy. Obsługuje również inwestorów, którzy realizują nowe inwestycje na obszarach bez dostępu do gazu ziemnego z sieci.

Zgoda jest wymagana

Zgoda na komunikację elektroniczną

Chcę otrzymywać od GASPOL SPÓŁKA AKCYJNA z siedzibą w Warszawie informacje o charakterze marketingowym, w tym informacje handlowe, za pomocą wskazanych przeze mnie sposobów komunikacji. Udzielona zgoda może być wycofana w każdym czasie, co nie wpływa na zgodność z prawem działań podjętych przed wycofaniem zgody.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Gaspol SA, Al Jana Pawła II 80, 00-175 Warszawa. Dane będą przetwarzane na podstawie udzielonej zgody. Szczegółowe informacje w naszej Polityce Prywatności: gaspol.pl/polityka-prywatnosci

Popraw wszystkie pola i ponownie wyślij formularz.

Prosimy o cierpliwość, to może chwilę potrwać!

Jak uzyskać dofinansowanie z białych certyfikatów?

Droga do otrzymania dofinansowania z białych certyfikatów 

Wniosek o wydanie białych certyfikatów musisz złożyć przed rozpoczęciem inwestycji, czyli przed podpisaniem umowy z wykonawcą oraz zamówieniem urządzeń i materiałów. O wydanie białych certyfikatów mogą ubiegać się inwestorzy, którzy wykażą, że w wyniku modernizacji zaoszczędzą minimum 10 toe (ton oleju ekwiwalentnego rocznie), czyli co najmniej 116,3 MWh/rok lub 418,68 GJ.

 • Krok 1 

  Analiza możliwości pozyskania białych certyfikatów za planowaną inwestycję.
 • 📌Krok 2

  Podpisanie umowy na pozyskanie białych certyfikatów.
 • Krok 3

  Audyty energetyczne i złożenie wniosku w Urzędzie Regulacji Energetyki (URE).
 • 📌Krok 4

  Podpisanie umowy na wykonanie instalacji zbiornikowej na gaz płynny lub LNG z GASPOLEM.
 • Krok 5

  Realizacja inwestycji.
 • Krok 6

  Aktualizacja audytu energetycznego oraz wniosku na podstawie danych po modernizacji.
 • Krok 7

  Weryfikacja wniosku w URE. Wydanie białych certyfikatów.
 • 📌Krok 8

  Sprzedaż pozyskanych białych certyfikatów przez doświadczony zespół traderski i rozliczenie.

Zobacz, ile zaoszczędzili inni!

biale certyfikaty hodowla trzody chlewnej
biale certyfikaty przyklad 2
biale certyfikaty przyklad 3

Dlaczego warto współpracować z GASPOLEM?

Korzyści dla Ciebie i Twojego biznesu 

Każda instalacja jest indywidualnie dopasowana do zapotrzebowania na energię danego obiektu. Współpraca z GASPOLEM w zakresie dostaw gazu płynnego i LNG niesie szereg korzyści:

GASPOL to lider rynku gazu płynnego z ponad 30-letnim doświadczeniem. Dysponujemy własną flotą cystern do transportu LPG oraz zapleczem logistycznym. Dywersyfikujemy źródła dostaw gazu dzięki 3 własnym terminalom przeładunkowym (w tym terminal morski w Gdańsku) i 5 rozlewniom gazu płynnego. Jako część grupy SHV Energy mamy dostęp do wszystkich terminali LNG w Europie, z których gaz dostarczamy za pomocą własnych cystern kriogenicznych. Harmonogram dostaw gazu uzgadniamy indywidualnie z klientem w oparciu o jego zapotrzebowanie na gaz i specyfikę działalności. 
Nasi klienci mają wybór, jak chcą się rozliczać za gaz – miesięcznie na podstawie faktycznego zużycia (tzw. telemetria) lub z góry za całą dostawę. Rozliczenia, zużycie gazu i płatności można sprawdzać na bieżąco w portalu klienta GASPOLU.
Instalacja jest całkowicie bezobsługowa. Nie wymaga angażowania dodatkowych osób do obsługi, jak np. przy instalacjach na paliwa stałe. Jeżeli klient wybierze opcję telemetryczną, to GASPOL zdalnie monitoruje za niego poziom napełnienia zbiornika i zawiadamia o konieczności dostawy gazu.
Podczas spalania gazu płynnego i LNG nie powstają szkodliwe substancje i nie ma efektu zadymienia w sezonie grzewczym. Jest to całkowicie bezpieczne rozwiązanie dla Ciebie, Twoich pracowników i klientów.
GASPOL zapewnia 24-godzinny serwis instalacji.
Od początku współpracy z GASPOLEM klient ma swojego opiekuna, z którym pozostaje w stałym kontakcie w zakresie wszelkich spraw związanych ze współpracą.
InstalacjaLNG_przyciete