Przejdź do treści
instalacja LNG, zbiornik poziomy 60m3

LNG

Źródło energii do ogrzewania oraz procesów technologicznych

Wybierz skroplony gaz ziemny w swojej firmie

Znacząco obniża koszty produkcji, transportu i ogrzewania


Skontaktuj się z doradcą 

Chcesz poznać naszą ofertę?

Aby porozmawiać z naszym doradcą klienta biznesowego, umów się na rozmowę. Zadzwoń pod numer 606 800 400 lub wypełnij poniższy formularz. Bezpłatnie przygotujemy dla Ciebie indywidualną wycenę w oparciu o Twoje potrzeby.


Agnieszka Szostak

Agnieszka Szostak

Doradca klienta biznesowego 

Specjalizuje się w doradztwie z zakresu budowy instalacji zbiornikowych zasilanych gazem płynnym (LPG) do celów grzewczych i technologicznych. Obecnie współpracuje z firmami i jednostkami publicznymi, które planują modernizację starych kotłowni na paliwa stałe lub olej opałowy. Obsługuje również inwestorów, którzy realizują nowe inwestycje na obszarach bez dostępu do gazu ziemnego z sieci.

Zgoda jest wymagana

Zgoda na komunikację elektroniczną

Chcę otrzymywać od GASPOL SPÓŁKA AKCYJNA z siedzibą w Warszawie informacje o charakterze marketingowym, w tym informacje handlowe, za pomocą wskazanych przeze mnie sposobów komunikacji. Udzielona zgoda może być wycofana w każdym czasie, co nie wpływa na zgodność z prawem działań podjętych przed wycofaniem zgody.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Gaspol SA, Al Jana Pawła II 80, 00-175 Warszawa. Dane będą przetwarzane na podstawie udzielonej zgody. Szczegółowe informacje w naszej Polityce Prywatności: gaspol.pl/polityka-prywatnosci

Popraw wszystkie pola i ponownie wyślij formularz.

Prosimy o cierpliwość, to może chwilę potrwać!

Instalacja LNG - jak to działa?

instalacja LNG zbiorniki poziome na skroplony gaz ziemny

Bezpieczeństwo dostaw

 GASPOL jako część grupy SHV Energy ma dostęp do wszystkich terminali LNG w Europie, z których gaz dostarczamy za pomocą własnych cystern kriogenicznych.

Sprawdź naszą ofertę

Dummy image

Wybór LNG jest prosty

Przejście na LNG to nieskomplikowany proces. Na początku przeprowadzamy szczegółową analizę Twojej działalności by oszacować potrzeby energetyczne i szczytowe zapotrzebowanie na energię. Następnie analiza ta przybiera formę specyfikacji dla instalacji LNG. W chwili podjęcia decyzji instalacja jest zamawiana, budowana i przekazywana do eksploatacji

Nasz zespół złożony z inżynierów dokona oględzin miejsca inwestycji i sprawdzi gdzie najlepiej ulokować instalację LNG. Nasi inżynierowie przygotują dostosowany do warunków projekt instalacji i szczegółową specyfikację obejmującą rozmieszczenie urządzeń oraz listę wymagań w stosunku do instalacji elektrycznych i mechanicznych dla lokalizacji.

GASPOL zapewnia kompleksową obsługę w zakresie wykonania instalacji zbiornikowej na gaz LNG od wykonania projektu, uzyskanie niezbędnych uzgodnień, dowozu zbiornika, montażu instalacji, aż do dostawy gazu i jego monitoringu.

Służby techniczne GASPOLU dbają o ciągłość dostaw i działanie instalacji. Obiekt jest wyposażony w zdublowane ciągi regazyfikacyjne i redukcyjne co minimalizuje ryzyko wystąpienia awarii. Standardowo wyposażamy instalację w automatyczny system sterowania zaworami, co w znacznym stopniu ogranicza ingerencję człowieka w funkcjonowanie obiektu. Poziom gazu oraz funkcjonowanie urządzeń monitorowane jest przez dostępny również dla klienta 24 ha na dobę system telemetryczny.

Prace przygotowawcze przed dostarczeniem podzespołów instalacji instalacji LNG odbywają się pod ścisłym nadzorem eksperckim GASPOLU.
Zbiornik magazynowy LNG oraz pozostały osprzęt są dostarczane i rozładowywane. Następnie zespół pod nadzorem GASPOLU dokonuje montażu instalacji LNG wraz z niezbędnym wyposażeniem.
Po oddaniu instalacji do użytku GASPOL zapewnia przeglądy techniczne, a także usługi konserwacyjne.
GASPOL zapewnia dostęp do LNG w sposób najbardziej efektywny kosztowo i logistycznie. Źródłami zaopatrzenia są terminale znajdujące się w Polsce i Europie.

Proces inwestycyjny

proces inwestycyjny instalacja LNG
GASPOL instalacja LNG
Dzięki współpracy z firmą GASPOL jesteśmy w stanie sprawnie i szybko realizować procesy inwestycyjne nawet w lokalizacjach, gdzie nie ma dostępnej infrastruktury gazowej.
Marzena Tkaczuk  — Panattoni, Head of BTS Integrity & Management, BTS Development Director

Zastosowanie LNG

Dummy image
Zbiornik poziomy o pojemności 60 metrów sześciennych
Bunkrowanie statku LNG
Bunkrowanie statku

Sprawdź jak możesz wykorzystać LNG w Twojej firmie

Nasi eksperci przeanalizują Twoje zapotrzebowanie na energię oraz dostarczą kompletne rozwiązanie zawierające zarówno instalację regazyfikacji LNG jak i dostawy skroplonego gazu ziemnego

LNG to idealne paliwo przy dużym zapotrzebowaniu firmy na energię np. w przemyśle, do zasilania osiedla czy obiektu hotelowego: 

 • LNG w przemyśle używany jest zarówno do ogrzewania jak i zasilania procesów produkcyjnych (produkcja pary i ciepła technologicznego). W przeciwieństwie do gazu z sieci, LNG zapewnia elastyczność działania w razie dodatkowego lub zwiększonego sezonowo zapotrzebowania na gaz.
  W formie ciekłej gaz ziemny można dostarczyć w dowolne miejsce, a następnie regazyfikować w razie potrzeby bez dodatkowych inwestycji w budowę przyłącza do sieci przesyłowej.
  Przechodząc z olejów opałowych lub paliw ciężkich na skroplony gaz ziemny osiąga się ponad 30% redukcję emisji dwutlenku węgla (źródło Atlanic Consulting).

 • Bunkrowanie statków - LNG to doskonałe rozwiązanie dla właścicieli statków chcących ograniczyć emisje zanieczyszczeń.
  GASPOL ma doświadczenie w tankowaniu statków bezpośrednio z ciężarówki za pomocą naszych cystern (LNG dostarczane jest bezpośrednio do zbiornika statku).
  Dodatkowo oferujemy możliwość zainwestowania w dedykowaną stacjonarną instalację do bunkrowania. Typowymi statkami, które używają LNG są promy pasażersko-samochodowe, holowniki i większe statki kontenerowe.

 • Paliwo dla transportu - przejście na napęd LNG wymaga zaprojektowania i zbudowania instalacji do przechowywania i dystrybucji paliwa LNG. Zostanie ona wykonana "pod klucz", włączając w to zarządzanie dostawami oraz serwis i konserwację sprzętu.
 

Zastosowania LNG

 • Ogrzewanie pomieszczeń                        

 • Produkcja pary i ciepła technologicznego

 • Bunkrowanie statków                           

 • Paliwo dla transportu                           

Zadźwoń i dowiedz się więcej!

606 800 400

Zadzwoń

poniedziałek - piątek 8:00 - 16:00