Przejdź do treści
gaspol sieci gazowe

Gaz płynny w budownictwie mieszkaniowym 

Wygoda i czyste powietrze na Twoim osiedlu

Sieć gazowa LPG 

Instalacja wielolicznikowa (sieć gazowa zasilana LPG) - komfortowe źródło ogrzewania na Twoim osiedlu

Budujesz osiedle lub planujesz zmianę ogrzewania, ale nie masz dostępu do gazu ziemnego lub ciepła systemowego? To nie problem.

Zdecyduj się na sieć gazową LPG. Nasz doradca przygotuje dla Ciebie indywidualnie skalkulowaną wycenę i harmonogram inwestycji. Poprowadzi Cię przez cały proces inwestycyjny tak, żeby ograniczyć Twoje zaangażowanie do minimum. 

Porozmawiaj z doradcą

Chcesz poznać naszą ofertę?

Nasz doradca chętnie porozmawia z Tobą o szczegółach. Zadzwoń pod numer  606 800 400 lub wypełnij poniższy formularz. Bezpłatnie przygotujemy dla Ciebie indywidualną wycenę w oparciu o Twoje potrzeby. 

Zgoda jest wymagana

Zgoda na komunikację elektroniczną

Chcę otrzymywać od GASPOL SPÓŁKA AKCYJNA z siedzibą w Warszawie informacje o charakterze marketingowym, w tym informacje handlowe, za pomocą wskazanych przeze mnie sposobów komunikacji. Udzielona zgoda może być wycofana w każdym czasie, co nie wpływa na zgodność z prawem działań podjętych przed wycofaniem zgody.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Gaspol SA, Al Jana Pawła II 80, 00-175 Warszawa. Dane będą przetwarzane na podstawie udzielonej zgody. Szczegółowe informacje w naszej Polityce Prywatności: gaspol.pl/polityka-prywatnosci

Popraw wszystkie pola i ponownie wyślij formularz.

Prosimy o cierpliwość, to może chwilę potrwać!

Dla kogo jest sieć gazowa LPG?

Architekt na budowie domu wielorodzinnego. Budynek będzie ogrzewany z wielolicznikowej  instalacji  gazowej zasilanej gazem płynnym. 

Sieć gazowa LPG (instalacja wielolicznikowa) to rozwiązanie zarówno dla nowych budynków jak i obiektów modernizowanych

Pierwszą instalację wielolicznikową zbudowaliśmy w 2007 r., od tego czasu wykonaliśmy ponad tysiąc takich inwestycji na terenie całej Polski. Nasze rozwiązanie jest skierowane do deweloperów, spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, gmin oraz samorządów lokalnych poszukujących wygodnego, bezobsługowego i efektywnego źródła ogrzewania dla inwestycji, które nie mają dostępu do gazu ziemnego:

 • osiedli domów jednorodzinnych
 • osiedli z zabudową szeregową
 • osiedli z zabudową wielorodzinną

Rodzaje sieci gazowych

Sieć gazowa LPG (instalacja wielolicznikowa) to wygodny i tańszy sposób korzystania z instalacji gazu płynnego. Z jednego zbiornika lub parku zbiornikowego korzysta jednocześnie wielu odbiorców. To rozwiązanie może być zastosowane na osiedlu domów jednorodzinnych jak i w budynkach wielorodzinnych. W zależności od możliwości technicznych lub preferencji inwestora montuje się zbiorniki podziemne lub naziemne, które są zlokalizowane poza budynkami na wydzielonej części działki. Każdy dom lub lokal jest wyposażony we własne urządzenia pomiarowe. Każdy odbiorca otrzymuje fakturę za indywidualnie zużyty gaz i rozlicza się bezpośrednio z dostawcą gazu.

DomyZeZbiornikamiPodziemnymi
Sieć gazowa LPG na osiedlu domów jednorodzinnych zasilana z parku zbiorników podziemnych. Każdy dom jest wyposażony we własny licznik gazowy ze zdalnym odczytem zużycia gazu.
BlokZeZebiornikamiNaziemnymi
Sieć gazowa LPG na osiedlu budynków wielorodzinnych  zasilana z parku zbiorników naziemnych. Każde mieszkanie jest wyposażone w licznik gazowy ze zdalnym odczytem zużycia gazu.

Dlaczego warto zbudować sieć LPG?

Korzyści dla mieszkańców i zarządcy osiedla

Zalet budowy instalacji wielolicznikowej zasilanej gazem płynnym jest bardzo wiele - zarówno na osiedlu domów jednorodzinnych, jak i w przypadku budownictwa wielorodzinnego. To najważniejsze, na które warto zwrócić uwagę.

Jedna instalacja gazowa zasilana gazem płynnym zapewnia trzy potrzeby energetyczne mieszkańców: ogrzewanie pomieszczeń, przygotowanie ciepłej wody użytkowej oraz zasilanie kuchenki gazowej.  Sieć gazowa LPG jest wykonana w takim standardzie, że w przyszłości może służyć do odbioru gazu ziemnego bez potrzeby jakiejkolwiek modernizacji instalacji.

Instalacja zbiornikowa na gaz płynny jest całkowicie bezobsługowa dzięki zastosowaniu telemetrii - zdalnego monitoringu zużycia gazu. Każdy dom lub mieszkanie jest wyposażone w gazomierz ze zdalnym odczytem. Pozwala to na monitorowanie przez GASPOL zużycia gazu i poziomu napełnienia zbiorników. Dzięki temu mieszkańcy nie muszą się martwić o dostawy gazu, bo to GASPOL czuwa nad koniecznością uzupełnienia zbiorników. Instalacja jest gotowa do użytkowania w każdej chwili, więc w każdym lokalu można włączyć ogrzewanie o dowolnej porze roku, niezależnie od pozostałych mieszkańców, i indywidualnie regulować temperaturę w pomieszczeniach.

Każdy dom lub mieszkanie są wyposażone w odrębny gazomierz ze zdalnym odczytem zużycia gazu. Dzięki temu rozwiązaniu GASPOL wystawia co miesiąc fakturę za rzeczywiste zużycie gazu oddzielnie dla każdego lokalu i rozlicza się bezpośrednio z mieszkańcami. Cena gazu jest stała - GASPOL gwarantuje cenę rozliczeniową dla odbiorcy na z góry ustalony okres. Rozliczenia, zużycie gazu i płatności można sprawdzać na bieżąco w portalu klienta GASPOLU.

Sieć LPG daje możliwość inwestowania w lokalizacjach bez dostępu do sieci gazu ziemnego i w związku z tym pozyskiwania tańszych gruntów. Budowa sieci gazowej zasilanej gazem płynnym może być realizowana w etapach - zgodnie z potrzebami i harmonogramem inwestora. Organizacja i formalnoprawna realizacja inwestycji sieciowej pozostaje po stronie GASPOLU. W przypadku obiektów modernizowanych coraz częściej pojawiają się możliwości dofinansowania lub atrakcyjnego kredytowania zmiany źródła energii na bardziej efektywne i ekologiczne. Finalni odbiorcy gazu regulują płatności miesięcznie, dzięki czemu nie ma jednorazowego dużego wydatku na zakup paliwa.

Podczas spalania gazu płynnego nie powstają szkodliwe substancje i nie ma efektu zadymienia w sezonie grzewczym.

GASPOL zapewnia 24-godzinny serwis instalacji. Jesteśmy partnerem godnym zaufania; najwyższą jakość produktów i usług potwierdzają certyfikaty ISO i BS OHSAS oraz unikalny w polskiej branży energetycznej ISO 22301.

Osiedle domów jednorodzinnych zasilane ze zbiornika naziemnego o pojemności 4850 litrów. Każdy dom jest wyposażony w gazomierz ze zdalnym odczytem zużycia.

Koszty eksploatacji instalacji LPG

Gaz płynny z sieci LPG to ekonomiczne źródło energii

W ostatnich latach ogrzewanie gazem płynnym stało się porównywalne z kosztami ogrzewania ekogroszkiem. Znacząco zmniejszyła się różnica w cenach LPG i gazu ziemnego. Ogrzewanie gazem płynnym jest nadal tańsze od ogrzewania olejem opałowym.  Z kolei powietrzna pompa ciepła w porównaniu z wyżej wymienionymi źródłami energii generuje najwyższe koszty inwestycyjne. 

 Korzystając z sieci gazu płynnego, masz ciepło bez dodatkowego nakładu pracy np. na palenie w piecu czy organizowanie dostaw opału, a to też koszty.

Średnie roczne koszty ogrzewania i C.W.U. dla domu o wielkości 130 m2 zamieszkałego przez rodzinę 2 + 2 podane w zł netto, wyliczone na podstawie średnich cen obowiązujących w 2021 roku

Zasady współpracy i zakres prac

Instalacja dostosowana do indywidualnych potrzeb inwestora i użytkowników

Wykonanie instalacji wielolicznikowej odbywa się na podstawie umowy podpisanej z inwestorem głównym, regulującej zasady realizacji inwestycji. Na początku współpracy określane jest zapotrzebowanie na gaz płynny oraz planowane rozmieszczenie sieci gazowej; na tej podstawie powstaje zestawienie kosztów i plan finansowania. Z każdym finalnym odbiorcą gazu GASPOL zawiera indywidualną umowę na dostawy gazu. W ramach realizacji inwestycji GASPOL zapewnia kompleksowe wykonanie instalacji sieciowej:

 • projekt i uzgodnienie sieci gazowej wraz z przyłączami i wewnętrzną instalacją gazową
 • uzyskanie prawomocnej decyzji administracyjnej na budowę sieci gazowej
 • wykonanie zewnętrznej sieciowej instalacji gazowej
 • prace ziemne liniowe i kubaturowe
 • wykonanie instalacji wewnątrz budynków wraz z kotłami gazowymi
 • dowóz i posadowienie zbiorników, w których będzie magazynowany gaz
 • wykonanie instalacji odprowadzania spalin, instalacji centralnego ogrzewania oraz ciepłej i zimnej wody
 • odbiory końcowe oraz uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie sieci gazowej
 • dostawy gazu
Osiedle domów wielorodzinnych w zabudowie szeregowej zasilane gazem płynnym z podziemnego parku zbiornikowego

Relacja z budowy wielolicznikowej instalacji LPG 

Instalator
Decydując się na instalację wielolicznikową LPG zyskaliśmy komfort użytkowników, korzyści finansowe i dużo więcej przestrzeni
DAWID JARZYŃSKI  — inwestor