Przejdź do treści
Gaspol_zarządcy_final

Zapewnij mieszkańcom pewne i komfortowe ogrzewanie

Wybierz instalację na gaz płynny

Instalacja gazowa zasilana LPG - rozwiązanie dla osiedli mieszkaniowych

Zarządzasz budynkami wielorodzinnymi lub lokalną kotłownią na osiedlu mieszkaniowym i chcesz zmienić dotychczasowe źródło energii?

Mamy dla Ciebie czyste i bezobsługowe ogrzewanie z instalacji gazowej zasilanej gazem płynnym (LPG).

Wybór LPG to sposób na szybką modernizację systemu grzewczego i rezygnację z węgla lub oleju opałowego na rzecz bardziej ekonomicznego i ekologicznego źródła energii. Gaz płynny to także ratunek dla obszarów bez dostępu do sieci gazu ziemnego. 

Skontaktuj się z doradcą

Chcesz poznać naszą ofertę?

Nasz doradca chętnie porozmawia z Tobą o szczegółach. Zadzwoń pod numer 606 800 400 lub wypełnij poniższy formularz. Bezpłatnie przygotujemy dla Ciebie indywidualną wycenę w oparciu o Twoje potrzeby.

Zgoda jest wymagana

Zgoda na komunikację elektroniczną

Chcę otrzymywać od GASPOL SPÓŁKA AKCYJNA z siedzibą w Warszawie informacje o charakterze marketingowym, w tym informacje handlowe, za pomocą wskazanych przeze mnie sposobów komunikacji. Udzielona zgoda może być wycofana w każdym czasie, co nie wpływa na zgodność z prawem działań podjętych przed wycofaniem zgody.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Gaspol SA, Al Jana Pawła II 80, 00-175 Warszawa. Dane będą przetwarzane na podstawie udzielonej zgody. Szczegółowe informacje w naszej Polityce Prywatności: gaspol.pl/polityka-prywatnosci

Popraw wszystkie pola i ponownie wyślij formularz.

Prosimy o cierpliwość, to może chwilę potrwać!

Ile kosztuje ogrzewanie LPG? 

Gaz płynny - łatwo dostępne i ekonomiczne źródło energii

Obecnie koszt ogrzewania gazem płynnym jest nieco niższy niż ogrzewania ekogroszkiem. Ogrzewanie gazem płynnym jest nadal tańsze od ogrzewanie olejem opałowym i energią elektryczną. Z kolei powietrzna pompa ciepła generuje najniższe koszty eksploatacji, ale w porównaniu z innymi źródłami energii wymaga największych kosztów inwestycyjnych.

Korzystając z gazu płynnego, masz ciepło bez dodatkowego nakładu pracy, jakim może być np. palenie w piecu czy organizowanie dostaw paliwa. 

Wykres koszty eksploatacji mieszkanie 50m2 nl 2023
Kalkulacja kosztów wykonana na podstawie średnich cen paliw obowiązujących w styczniu 2023 r. 

Poznaj nasze rozwiązania dla budownictwa wielorodzinnego 

Budujemy instalacje zbiornikowe zasilane gazem płynnym na terenie całej  Polski. Mamy w swojej ofercie zbiorniki naziemne i podziemne o pojemności 2700, 4850 i 6400 litrów. W budynkach mieszkalnych nasze instalacje często służą nie tylko do ogrzewania pomieszczeń, ale również do przygotowania ciepłej wody użytkowej i zasilania kuchenek gazowych.

Do budynków wielorodzinnych polecamy 2 rozwiązania: instalacje wielolicznikowe (każdy lokal rozlicza się indywidualnie) oraz kotłownie centralne.

Blok i zbiorniki
Instalacje wielolicznikowe, tzw. sieci gazowe LPG do zasilania budynków wielorodzinnych 
Instalacje dla budynków wielorodzinnych z kotłownią centralną (w tym kotłownią kontenerową)

Co rekomendujemy dla budynków wielorodzinnych? 

Wybierz dla swojego osiedla instalację wielolicznikową (tzw. sieć gazową LPG) zasilaną gazem płynnym. To komfortowy i tańszy sposób ogrzewania gazem płynnym. Jeden zbiornik lub park zbiornikowy jest wykorzystywany jednocześnie przez wielu odbiorców. Każdy z lokali jest wyposażony we własne urządzenie pomiarowe, dlatego odbiorcy rozliczają się bezpośrednio z dostawcą za indywidualnie zużyty gaz. W zależności od warunków technicznych, instalacja może być zasilana ze zbiorników naziemnych lub podziemnych. Nasz doradca przygotuje dla Ciebie indywidualną wycenę i harmonogram inwestycji, dostosowany do Twoich potrzeb. Przeprowadzimy Cię przez proces inwestycyjny tak, aby zredukować Twoje zaangażowanie do minimum. 

render blok zbiorniki podziemne 3508x2480
Budynki wielorodzinne z wielolicznikową instalacją LPG. Gaz jest magazynowany we wspólnych zbiornikach, ale każdy lokaj jest wyposażony we własny kocioł gazowy. 
zbiornikpodziemny_2
Skrzynki gazowe są montowane na ścianie budynku. Dla każdego lokalu jest przypisany oddzielny gazomierz ze zdalnym monitoringiem zużycia gazu. 

Dlaczego warto zainwestować w instalację LPG?

Korzyści dla mieszkańców i zarządcy osiedla 

Każda instalacja jest indywidualnie dopasowana do zapotrzebowania na energię danego budynku lub osiedla. Sprawdź, co zyskają mieszkańcy i zarządca!

GASPOL to lider rynku gazu płynnego z ponad 30-letnim doświadczeniem. Dywersyfikujemy źródła dostaw gazu dzięki 3 własnym terminalom przeładunkowym (w tym terminal morski w Gdańsku) i 5 rozlewniom gazu płynnego. Przy wsparciu naszego właściciela, SHV Energy, jesteśmy w stanie zabezpieczyć odpowiednio duże dostawy gazu płynnego z Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych. Dysponujemy własną flotą cystern do transportu LPG oraz zapleczem logistycznym.  

Jesteśmy w stanie zapewnić naszym klientom gwarancję stałej ceny gazu nawet do 3 lat. To unikalna oferta na rynku energetycznym.

Instalacja zbiornikowa na gaz płynny jest gotowa do użytkowania w każdej chwili i całkowicie bezobsługowa. W każdym lokalu można włączyć ogrzewanie o dowolnej porze roku, niezależnie od pozostałych mieszkańców, i indywidualnie regulować temperaturę w pomieszczeniach. Każdy lokal jest wyposażony w gazomierz ze zdalnym odczytem, co pozwala na monitorowanie przez GASPOL zużycia gazu i poziomu napełnienia zbiorników. To GASPOL, a nie zarządca, organizuje dostawy paliwa oraz prowadzi rozliczenia z mieszkańcami.  

Każdy lokal jest wyposażony w oddzielny gazomierz ze zdalnym odczytem zużycia gazu. Dzięki temu rozwiązaniu GASPOL wystawia co miesiąc fakturę za rzeczywiste zużycie gazu oddzielnie dla każdego lokalu i rozlicza się bezpośrednio z mieszkańcami. Rozliczenia, zużycie gazu i płatności można sprawdzać na bieżąco w portalu klienta GASPOLU. 

Inwestycja w budowę instalacji LPG jest w porównaniu i innymi systemami grzewczymi znacznie tańsza. W przypadku obiektów modernizowanych coraz częściej pojawiają się możliwości dofinansowania lub atrakcyjnego kredytowania. Obecnie LPG to jedno z najtańszych na rynku paliw wykorzystywanych do celów grzewczych. Ponadto GASPOL gwarantuje stałą cenę gazu nawet na 3 lata. Finalni odbiorcy gazu regulują płatności miesięcznie, dzięki czemu nie ma jednorazowego dużego wydatku na zakup paliwa.

gaspol_budownictwo

Proces inwestycyjny krok po kroku

Jak przebiega proces inwestycyjny?

Proces inwestycyjny jest prosty. Na każdy etapie GASPOL zapewnia wsparcie doświadczonych specjalistów.

  • Określenie potrzeb inwestycyjnych

  • Koncepcja inwestycyjna - rozmieszczenie sieci gazowej i zestawienie kosztów

  • Podpisanie umowy: GASPOL – inwestor główny

  • Projektowanie i uzyskanie koniecznych pozwoleń

  • Budowa sieci gazowej LPG

  • Dostawa gazu i uruchomienie instalacji

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

606 800 400

Zadzwoń

poniedziałek - piątek 8:00 - 16:00