Przejdź do treści
GASPOL Hero Sieci gazowe mirror 2023 web

Sąsiedzka sieć gazowa zasilana LPG

Podziel się ciepłem z sąsiadami

Zdecyduj się na wielolicznikową instalację  gazową LPG. Z jednego zbiornika lub parku zbiorników na gaz jest zasilanych wiele mieszkań lub domów. Co ważne, każdy lokal ma odrębne urządzenia pomiarowe, dzięki czemu jest rozliczany za zużycie paliwa oddzielnie.

Sieć gazowa LPG 

Instalacja wielolicznikowa (sieć gazowa zasilana LPG) - wspólne źródło energii dla wielu użytkowników

Mieszkasz w domu wielorodzinnym a rozliczenia za ogrzewanie są problematyczne? Planujesz budowę bliźniaka, domu w zabudowie szeregowej lub budynku wielorodzinnego i chcesz, aby każda rodzina rozliczała się za ogrzewanie oddzielnie? Mamy dla Ciebie rozwiązanie.

Zdecyduj się na wielolicznikową instalację  gazową LPG. Z jednego zbiornika lub parku zbiorników na gaz jest zasilanych wiele mieszkań lub domów. Co ważne, każdy lokal ma odrębne urządzenia pomiarowe, dzięki czemu jest rozliczany za zużycie paliwa oddzielnie.

Porozmawiaj z doradcą 

Chcesz poznać naszą ofertę?

Nasz doradca chętnie porozmawia z Tobą o szczegółach. Zadzwoń pod numer 606 800 400 lub wypełnij poniższy formularz. Bezpłatnie przygotujemy dla Ciebie indywidualną wycenę w oparciu o Twoje potrzeby. 

Zgoda jest wymagana

Zgoda na komunikację elektroniczną

Chcę otrzymywać od GASPOL SPÓŁKA AKCYJNA z siedzibą w Warszawie informacje o charakterze marketingowym, w tym informacje handlowe, za pomocą wskazanych przeze mnie sposobów komunikacji. Udzielona zgoda może być wycofana w każdym czasie, co nie wpływa na zgodność z prawem działań podjętych przed wycofaniem zgody.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Gaspol SA, Al Jana Pawła II 80, 00-175 Warszawa. Dane będą przetwarzane na podstawie udzielonej zgody. Szczegółowe informacje w naszej Polityce Prywatności: gaspol.pl/polityka-prywatnosci

Popraw wszystkie pola i ponownie wyślij formularz.

Prosimy o cierpliwość, to może chwilę potrwać!

Dla kogo jest sieć gazowa LPG

Architekt na budowie domu wielorodzinnego. Budynek będzie ogrzewany z wielolicznikowej  instalacji  gazowej zasilanej gazem płynnym

Sieć gazowa LPG (instalacja wielolicznikowa) to rozwiązanie zarówno dla nowych budynków jak i obiektów modernizowanych

Pierwszą instalację wielolicznikową zbudowaliśmy w 2007 r. Od tego czasu wykonaliśmy ponad 2 tysiące podobnych inwestycji na terenie całej Polski. Nasze rozwiązanie jest skierowane do indywidualnych inwestorów, deweloperów, spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, gmin oraz samorządów lokalnych poszukujących wygodnego, bezobsługowego i efektywnego źródła ogrzewania dla inwestycji, które nie mają dostępu do gazu ziemnego:

 • osiedli domów jednorodzinnych
 • osiedli z zabudową szeregową
 • osiedli z zabudową wielorodzinną

Rodzaje sieci gazowych LPG

Sieć gazowa LPG (instalacja wielolicznikowa)  to wygodny i tańszy sposób korzystania z instalacji gazu płynnego. Z jednego zbiornika lub parku zbiornikowego korzysta jednocześnie wielu odbiorców. To rozwiązanie może być zastosowane na osiedlu domów jednorodzinnych i w budynkach wielorodzinnych. W zależności od możliwości technicznych lub preferencji inwestora montuje się zbiorniki podziemne lub naziemne, które są zlokalizowane poza budynkami, na wydzielonej części działki. Każdy dom lub lokal jest wyposażony we własne urządzenia pomiarowe. Każdy odbiorca otrzymuje fakturę za indywidualne zużycie gazu i rozlicza się bezpośrednio z dostawcą gazu.

DomyZeZbiornikamiPodziemnymi
Sieć gazowa LPG na osiedlu domów jednorodzinnych zasilana z parku zbiorników podziemnych. Każdy dom jest wyposażony we własny licznik gazowy ze zdalnym odczytem zużycia gazu
BlokZeZebiornikamiNaziemnymi
Sieć gazowa LPG na osiedlu budynków wielorodzinnych  zasilana z parku zbiorników naziemnych. Każde mieszkanie jest wyposażone w licznik gazowy ze zdalnym odczytem zużycia gazu

Dlaczego warto zbudować sieć LPG

Korzyści dla inwestora i mieszkańców 

Zalet wielolicznikowej instalacji zasilanej gazem płynnym jest wiele – zarówno na osiedlu domów jednorodzinnych, jak i w budownictwie wielorodzinnym. Najważniejsze z nich to:

Jedna instalacja gazowa zasilana gazem płynnym zabezpiecza trzy potrzeby energetyczne mieszkańców: ogrzewanie pomieszczeń, przygotowanie ciepłej wody użytkowej oraz zasilanie kuchenki gazowej.  Sieć gazowa LPG jest wykonana w takim standardzie, że w przyszłości może służyć do odbioru gazu ziemnego, bez potrzeby jakiejkolwiek modernizacji instalacji.

Instalacja zbiornikowa na gaz płynny jest całkowicie bezobsługowa dzięki zastosowaniu telemetrii - zdalnego monitoringu zużycia gazu. Każdy dom lub mieszkanie jest wyposażone w gazomierz ze zdalnym odczytem. Pozwala to na monitorowanie przez GASPOL zużycia gazu i poziomu napełnienia zbiorników. Dzięki temu mieszkańcy nie muszą się martwić o dostawy gazu, bo to GASPOL czuwa nad koniecznością uzupełnienia zbiorników. Instalacja jest gotowa do użytkowania w każdej chwili, więc w każdym lokalu można włączyć ogrzewanie o dowolnej porze roku, niezależnie od pozostałych mieszkańców, i indywidualnie regulować temperaturę w pomieszczeniach.

Każdy dom lub mieszkanie są wyposażone w odrębny gazomierz ze zdalnym odczytem zużycia gazu. Dzięki temu rozwiązaniu GASPOL wystawia co miesiąc fakturę za zużycie gazu oddzielnie dla każdego lokalu i rozlicza się bezpośrednio z mieszkańcami. Cena gazu jest stała -  GASPOL gwarantuje cenę rozliczeniową dla odbiorcy na z góry określony okres roku. Rozliczenia, zużycie gazu i płatności można sprawdzać na bieżąco w portalu klienta GASPOLU.

Dzięki sieciom LPG możesz inwestować i pozyskiwać tańsze grunty na obszarach poza dostępem do sieci gazu ziemnego. Budowa sieci gazowej zasilanej gazem płynnym może być realizowana etapami – zgodnie z potrzebami i harmonogramem inwestora. Organizacja i formalnoprawna realizacja inwestycji sieciowej pozostaje po stronie GASPOLU. Finalni odbiorcy gazu regulują płatności miesięcznie.

Spalanie gazu płynnego nie powoduje emisji toksycznych substancji do powietrza i zadymienia w sezonie grzewczym.

GASPOL zapewnia 24-godzinny serwis instalacji.

Osiedle domów jednorodzinnych zasilane ze zbiornika naziemnego o pojemności 4850 litrów. Każdy dom jest wyposażony w gazomierz ze zdalnym odczytem zużycia

Koszty eksploatacji instalacji LPG

Gaz płynny z sieci LPG to ekonomiczne źródło energii

Obecnie koszt ogrzewania gazem płynnym jest nieco niższy niż koszt ogrzewania ekogroszkiem. Ogrzewanie gazem płynnym jest nadal tańsze od ogrzewania olejem opałowym i energią elektryczną. Z kolei powietrzna pompa ciepła generuje najniższe koszty eksploatacji  w porównaniu z innymi źródłami energii wymaga największych kosztów inwestycyjnych. 

Ogrzewanie domu LPG jest czyste, komfortowe, bezobsługowe i przyjazne środowisku. Nie musisz organizować dostaw opału, sprzątać popiołu, dokładać do pieca i wdychać trującego dymu. 

Wykres koszty eksploatacji dom 120m2 nl 2023
Kalkulacja kosztów wykonana na podstawie średnich cen paliw obowiązujących w styczniu 2023r. 

Zasady współpracy i zakres prac

Instalacja dostosowana do indywidualnych potrzeb inwestora i użytkowników

Wykonanie instalacji wielolicznikowej odbywa się na podstawie umowy podpisanej z inwestorem głównym, regulującej zasady realizacji inwestycji. Na początku współpracy określane jest zapotrzebowanie na gaz płynny oraz planowane rozmieszczenie sieci gazowej; na tej podstawie powstaje zestawienie kosztów i plan finansowania. Z każdym finalnym odbiorcą gazu GASPOL zawiera indywidualną umowę na dostawy gazu. W ramach realizacji inwestycji GASPOL zapewnia kompleksowe wykonanie instalacji sieciowej:

 • projekt i uzgodnienie sieci gazowej wraz z przyłączami i wewnętrzną instalacją gazową
 • uzyskanie prawomocnej decyzji administracyjnej na budowę sieci gazowej
 • wykonanie zewnętrznej sieciowej instalacji gazowej
 • prace ziemne liniowe i kubaturowe
 • wykonanie instalacji wewnątrz budynków wraz z kotłami gazowymi
 • dowóz i posadowienie zbiorników, w których będzie magazynowany gaz
 • wykonanie instalacji odprowadzania spalin, instalacji centralnego ogrzewania oraz ciepłej i zimnej wody
 • odbiory końcowe oraz uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie sieci gazowej
 • dostawy gazu
Osiedle domów wielorodzinnych w zabudowie szeregowej zasilane gazem płynnym z podziemnego parku zbiornikowego

Relacja z budowy wielolicznikowej instalacji LPG 

Instalator
Decydując się na instalację wielolicznikową LPG zyskaliśmy komfort użytkowników, korzyści finansowe i dużo więcej przestrzeni
DAWID JARZYŃSKI  — inwestor