Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia⭐️ 🎄 Zaplanuj zamówienie gazu już teraz! Wejdź na Portal Klienta lub zadzwoń do nas.

Gaspol_Matematyka Pompa_Hero_1980x650 _kurtyna

Nowość! Podwójna korzyść dla Twojego domu.  

Układ połączony: gaz płynny i pompa ciepła. 

Zyskaj bezpieczeństwo energetyczne i  możliwość wyboru. 

Układ połączony: gaz płynny i pompa ciepła

Pompa ciepła i zbiornik na gaz płynny, współpracując ze sobą, tworzą duet idealny. Zobacz, jak działa układ hybrydowy na przykładzie. 

Poznaj nowość!

                                                                                         Podwójna korzyść z układu połączonego 

Pompa ciepła i zbiornik na gaz płynny, współpracując ze sobą, tworzą duet idealny. Przez większość roku ogrzewasz dom i podgrzewasz wodę bez dodatkowych opłat, a gdy temperatura powietrza spada i pompa ciepła potrzebuje wsparcia, automatycznie załącza się kocioł gazowy lub grzałka elektryczna. Sam decydujesz, z którego źródła korzystasz: gazu czy prądu – w zależności od bieżących stawek.

Pompy011904

Odpowiedz na kilka prostych pytań, a my przygotujemy bezpłatną wycenę instalacji

Do jakiego budynku szukasz ogrzewania?

Sorry, an error occurred. Please try again

Instalacja LPG i Pompa Ciepła

Instalacja LPG od GASPOLu

Gaz płynny to nasza specjalność od ponad 30 lat. Jesteśmy liderem tej branży w Polsce. Oferujemy dwie opcje:

 • Zbiornik podziemny. Jeśli masz niewielką przestrzeń w ogrodzie lub zależy Ci, aby zbiornik był niewidoczny na posesji, polecamy zbiornik podziemny. Zespół ekspertów doradzi najodpowiedniejsze rozwiązanie dla Twojej nieruchomości.
 • Zbiornik naziemny. Jeśli zależy Ci na szybkim montażu i prostej instalacji zdecyduj się na zbiornik naziemny. Dzięki temu rozwiązaniu unikniesz wykopów w ogrodzie i zyskasz na czasie.
Pompa_instalacjalpg_pompa

Pompa Ciepła PANASONIC

W przypadku pompy ciepła stawiamy na jakość produktów i niezawodność systemów. dlatego oferujemy wysokiej klasy pompy ciepła marki PANASONIC, które w połączeniu z kotłem gazowym nie mają sobie równych:

 • Wysoki współczynnik COP
 • Podwyższona klasa efektywności A+++
 • Możliwość zdalnego monitoringu
 • Tysiące zadowolonych klientów

Jak to działa? 

                                             Układ połączony

Układ hybrydowy łączy dwa niezależne systemy ogrzewania: kocioł gazowy i powietrzną pompę ciepła, które współdziałają ze sobą. Pamiętaj, że to Ty decydujesz, z którego źródła korzystasz w niesprzyjających warunkach pogodowych: gazu czy energii elektrycznej. 

Przez większość czas w roku, Twoja pompa ciepła będzie samowystarczalna. Dogrzeje budynek, jeśli będzie trzeba i podgrzeje wodę. Gdy temperatura za oknem spadnie, zamiast drogiej energii elektrycznej (prognozowane są dalsze wzrosty jej cen), korzystasz z gazu płynnego, który w przeliczeniu na 1 kWh ciepła jest bardziej opłacalny.

Pompypolaczenie1904

Korzyści finansowe

Oszczędności

Darmowe źródło ciepłej wody użytkowej i ogrzewania przez większość roku. Efektywne wykorzystanie kotła gazowego, do którego dociera woda wstępnie podgrzana – mniej gazu zużyje na dogrzanie wody w buforze do odpowiedniej                             temperatury.                                                 

Pompy_Sekcja02

Dofinansowanie

Przechodząc z pieca węglowego na układ hybrydowy, możesz skorzystać z atrakcyjnych dotacji, m.in. z rządowego programu Czyste Powietrze. Dodatkowo podwyższysz klasę energetyczną swojego domu, a poniesione koszty rozliczysz w podatku w ramach ulgi termomodernizacyjnej.

Dodatkowe korzyści

Pompy_Sekcja03

                                                                                                                                                Bezpieczne i przyjazne dla środowiska!

Decydując się na nasze rozwiązanie, przestajesz być zależnym od jednego źródła ogrzewania. Daje Ci to bezpieczeństwo energetyczne i możliwość wyboru. Przy okazji korzysta także planeta – wybierasz ogrzewanie przyjazne dla środowiska.

Zaufaj ekspertom

 Nasz zespół doradców przeprowadzi Cię przez proces wymiany źródła ogrzewania lub modyfikację obecnego. 

Nasze wsparcie dotyczy:

 • Audyt

  Wykonanie audytu technicznego nieruchomości. Zweryfikujemy jakie jest zapotrzebowanie energetyczne twojego budynku.
 • Dobór urządzeń

  W zależności od potrzeb i cech budynku/terenu. Na podstawie audytu dobierzemy moc urządzeń grzewczych.
 • Wycena

  Otrzymasz indywidualną wycenę w oparciu o wyniki audytu nieruchomości.
 • Projekt

  Wykonamy projekt instalacji gazowej, umiejscowienia zbiornika, wykonania instalacji wewnętrznej i zewnętrznej
 • Montaż i szkolenie

  Podłączymy urządzenia i przeszkolimy Cię z obsługi układu połączonego.

Wypełnij formularz

Zgoda jest wymagana

Zgoda na komunikację elektroniczną

Chcę otrzymywać od GASPOL SPÓŁKA AKCYJNA z siedzibą w Warszawie informacje o charakterze marketingowym, w tym informacje handlowe, za pomocą wskazanych przeze mnie sposobów komunikacji. Udzielona zgoda może być wycofana w każdym czasie, co nie wpływa na zgodność z prawem działań podjętych przed wycofaniem zgody.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Gaspol SA, Al Jana Pawła II 80, 00-175 Warszawa. Dane będą przetwarzane na podstawie udzielonej zgody. Szczegółowe informacje w naszej Polityce Prywatności: gaspol.pl/polityka-prywatnosci

Popraw wszystkie pola i ponownie wyślij formularz.

Prosimy o cierpliwość, to może chwilę potrwać!

Pytania i odpowiedzi

Powietrzna pompa ciepła zasysa świeże powietrze, które następnie przepływa przez wypełnione czynnikiem chłodniczym wężownice – analogicznie do zasady działania lodówki. Ciepło odebrane z powietrza jest automatycznie przekazywane za pomocą czynnika chłodniczego do wody grzewczej oraz do wody użytkowej.
Zarówno moc kotła gazowego jak i moc pompy ciepła dobierane są na podstawie zapotrzebowania energetycznego budynku. Każdy budynek jest inny: pod względem wykonanej izolacji cieplnej, pokrycia dachu, liczby kondygnacji, powierzchni, rodzaju ogrzewania i wielu innych aspektów. Dlatego ważne jest, aby dobór formy ogrzewania i mocy urządzeń był wykonany indywidualnie w oparciu o warunki techniczne budynku.
Jest wiele rodzajów pomp ciepła. W przypadku budynków z niewielkim dociepleniem np. cienkim styropianem, docieplone tylko ściany bez dachu lub odwrotnie, stolarka okienno-drzwiowa stara o niskim parametrze szczelności, orientacyjne zapotrzebowanie ok. 85W/m2, zasilanie 55°C, dobieramy wysokoenergetyczne pompy ciepła o mocy określonej na podstawie dobory po wykonanym audycie energetycznym budynku. Będą jednak przypadki, w których pompa ciepła nie będzie w stanie samodzielnie ogrzać budynku. W takim sytuacjach rekomendujemy układ hybrydowy, gdzie kocioł gazowy pełni funkcję szczytowego źródła ciepła tj. wtedy kiedy pompa ciepła przestaje być wydolna, załącza się efektywne źródło w postaci kotła gazowego.
Jak najbardziej tak. Dobieramy pompę o odpowiednich parametrach. W niektórych przypadkach audyt energetyczny może wskazać, że pompa ciepła nie będzie w stanie ogrzać budynku samodzielnie, wówczas rekomendowany jest układ hybrydowy, czyli połączenie dwóch systemów grzewczych tj. kotła na gaz płynny i powietrznej pompy ciepła.
Jak najbardziej tak. Eksperci dobiorą moc pompy ciepła a instalatorzy dokonają odpowiedniego połączenia systemów tak, aby działały niezależnie i przełączały się automatycznie.
Jak najbardziej tak. Eksperci dobiorą moc pompy ciepła a instalatorzy dokonają odpowiedniego połączenia systemów tak, aby działały niezależnie i przełączały się automatycznie.
W takich sytuacja rekomendujemy montaż kotła gazowego, który będzie pełnił funkcje wspomagającą pomy ciepła. Wtedy kiedy przestaje być wydolna, załącza się kocioł gazowy. Tym sposobem zyskujesz gwarancję ogrzania budynku do oczekiwanej temperatury.

Najpopularniejsze formy wsparcia to:

 • program Czyste Powietrze – dedykowany dla budynków modernizowanych.
 • program Moje Ciepło – dedykowany dla budynków nowych
 • program Mój Prąd – dedykowany dla posiadaczy instalacji fotowoltaicznej i pompy ciepła
 • Ulga Termomodernizacyjna
 • Inne lokalne formy wsparcia, o których dowiesz się w swojej gminie lub urzędzie miasta.