Przejdź do treści
Powrót do Biura Prasowego

12.05.2022

Zmiana na stanowisku Dyrektora Generalnego GASPOLU

Sylwester Śmigiel

1 czerwca 2022 roku nastąpi zmiana na stanowisku Dyrektora Generalnego GASPOLU.

W związku z przyjęciem przez Sylwestera Śmigla funkcji Dyrektora Generalnego SHV Gas Supply&Risk Management w Paryżu na zajmowanym dotychczas stanowisku zastąpi go Ewa Gawryś-Osińska. 
 
Sylwester Śmigiel pełnił funkcję Dyrektora Generalnego i Prezesa GASPOLU od 2000 roku. Z branżą LPG związany jest od 1994 roku, kiedy rozpoczął pracę w spółce SHV w Holandii. Uczestniczył wtedy w wielu projektach gazowych w Europie, Ameryce Południowej i Azji. W GASPOLU początkowo był odpowiedzialny za sprzedaż detaliczną, następnie został Wiceprezesem i Prezesem. Od 2015 roku był także odpowiedzialny za należącą do tej samej grupy kapitałowej firmę PRIMAGAS w Czechach. Poza obowiązkami w nowej firmie Sylwester Śmigiel zostanie także powołany na członka Rady Nadzorczej GASPOLU. 
  
Ewa Gawryś-Osińska związana jest z GASPOLEM od 1998 roku. Przeszła ścieżkę kariery zawodowej od analityka finansowego, poprzez różne szczeble w działach finansów i sprzedaży. W 2014 roku weszła do ścisłego kierownictwa firmy obejmując stanowisko dyrektora sprzedaży gazu luzem, a następnie dyrektora sprzedaży i marketingu. W 2019 roku została powołana na stanowisko Dyrektora Generalnego PRIMAGAZ Scandinavia. Ewa Gawryś-Osińska będzie pierwszą w historii GASPOLU kobietą na stanowisku Dyrektora Generalnego i Prezesa.
  
GASPOL jest liderem rynku gazu płynnego w Polsce. Firma od ponad 30 lat dostarcza klientom indywidualnym i biznesowym szerokie portfolio produktów obejmujące: gaz płynny (instalacje zbiornikowe, sieci gazowe, autogaz), butle z gazem, LNG, bezwonne mieszaniny gazowe oraz urządzenia gazowe. GASPOL posiada własną, nowoczesną infrastrukturę: trzy terminale przeładunkowe - morski w Gdańsku i kolejowe w Małaszewiczach oraz Sędziszowie, pięć rozlewni gazu płynnego i flotę specjalistycznych cystern do przewozu LPG i LNG. Firma dysponuje rozbudowaną siecią dilerów, baz dystrybucyjnych i ponad 20 tysiącami punktów sprzedaży na terenie całej Polski. Głównym udziałowcem GASPOL S.A. jest holenderska spółka SHV Energy – światowy lider rynku LPG. Firma dostarcza nowoczesne rozwiązania energetyczne dla kilkudziesięciu milionów ludzi w Europie, Azji, Ameryce Północnej i Południowej. 
  
SHV Gas Supply&Risk Management z siedzibą w Paryżu jest firmą działającą na globalnym rynku gazu posiadającą swoje oddziały w Singapurze i Wiedniu. Zajmuje się zaopatrzeniem i sprzedażą hurtową LPG. Jest bezpośrednim operatorem oraz dokonuje zakupów w wielu terminalach morskich LPG na całym świecie. Firma realizuje także transakcje zabezpieczające na rynku futures.