Przejdź do treści
Powrót do Biura Prasowego

17.05.2024

Upragnione złoto na koncie GASPOL Teamu. Nasza drużyna zdobyła Mistrzostwo Polski w Krośnie!

Upragnione złoto na koncie GASPOL Teamu. Nasza drużyna zdobyła Mistrzostwo Polski w Krośnie!

Na początku maja drużyna balonowa GASPOL Team i jej pilot Arkadiusz Iwański sięgnęli po złoty medal jubileuszowych 40. Balonowych Mistrzostw Polski. Podczas imprezy rozegranej w Krośnie, w ramach 24. Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych, nasza załoga była bezkonkurencyjna i w pokonanym polu pozostawiła wszystkich najgroźniejszych konkurentów.

W zeszłym roku po zdobyciu przez GASPOL Team i pilota Arkadiusza Iwańskiego srebrnego medalu MP napisaliśmy w intranecie

Kolejne Balonowe Mistrzostwa Polski już za rok. Mamy nadzieję, że srebro zdobyte w Rypinie jest dobrym znakiem i za rok nasza ekipa podskoczy o jeszcze jeden stopień wyżej sięgając tym samym po upragnione złoto.

Jak się okazało mieliśmy rację, co nas niezmiernie cieszy. Droga do sukcesu nie była jednak wcale łatwa. Pierwsze konkurencje nie były szczęśliwe dla naszej załogi, która w bezpośredniej rywalizacji przegrywała z zagranicznymi gośćmi (m.in. z Litwy), ale także z najważniejszymi konkurentami do medali Mistrzostw Polski. Stopniowo w kolejnych dniach GASPOL Team, a przede wszystkim pilot Arkadiusz Iwański zaczęli łapać rytm i kontakt z czołówką.

Przełom nastąpił w połowie imprezy, kiedy po trzech udanych konkurencja (w tym jednej zwycięskiej, tej oznaczonej nr 13) GASPOL Team wyszedł na prowadzenie w wyścigu o Mistrzostwo Polski. Potem dzięki uważnemu kontrolowaniu sytuacji i atakowaniu na finiszu zawodów (zwycięstwo w ostatniej, 21. konkurencji „Fly On”) udało się utrzymać prowadzenie i zdobyć medal z najcenniejszego kruszcu.

Czołowa dziesiątka rankingu 24. Górskich Zawodów Balonowych i zarazem 40. Balonowych Mistrzostw Polski w Krośnie

Złoto zdobyte podczas imprezy w Krośnie to dla Arka Iwańskiego i GASPOL Teamu 8 medal Balonowych Mistrzostw Polski w kolekcji. Liczy ona w tym momencie 3 złote, 2 srebrne i 3 brązowe krążki wywalczone na krajowym czempionacie.

Przed naszą ekipą teraz czas wytężonych startów. Już pod koniec czerwca kolejna edycja zawodów balonowych w Rypinie, a później w okresie wakacyjnym starty m.in. w Olsztynie/Janowie, Paczkowie, Nałęczowie i Lesznie.

Przypominamy, że jeśli chcecie śledzić co nowego słychać u załogi GASPOL Teamu, to możecie zaobserwować profil GASPOLU oraz oddzielne konto naszej drużyny na Facebooku.