Przejdź do treści
Powrót do Biura Prasowego

08.08.2021

Balonowe Mistrzostwo Polski dla GASPOL Team

GASPOL Team - mistrzostwa polski
Balon GASPOL Team w czasie rywalizacji podczas Balonowych Mistrzostw Polski w Nałęczowie
Dokładnie po dekadzie GASPOL Team i pilot Arek Iwański wrócili na szczyt balonowej rywalizacji w Polsce. Podczas 37. Balonowych Mistrzostw Polski rozegranych w Nałęczowie nasza załoga zdobyła złoty medal. To druga w karierze wygrana Arka Iwańskiego i GASPOL Teamu w krajowym czempionacie. Wcześniej udało się tego dokonać w 2011 roku w Lesznie. 

Ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne, związane m.in. z opadami deszczu i mgłą, w Nałęczowie udało się przeprowadzić tylko 2 loty. W czasie ich trwania piloci uczestniczący w imprezie wzięli udział w 8 konkurencjach. Nasza załoga od początku trzymała bardzo wysoki poziom i niemal każdą z konkurencji zakończyła z wynikiem na poziomie 800-900 punktów. Dzięki tej regularności na zakończenie zawodów pilot GASPOL Teamu Arek Iwański o 616 punktów wyprzedził drugiego Tomasza Filusa (Klub Sportów Balonowych Wrocław) i o 670 punktów trzeciego Jakuba Dziedziaka (Mościcki Klub Balonowy).

Złoto Mistrzostw Polski jest ukoronowaniem ostatniej znakomitej passy GASPOL Teamu i pilota Arka Iwańskiego w ostatnich tygodniach. Nasza ekipa wygrała cztery imprezy z rzędu! Wszystko zaczęło się na początku lipca od wygranej podczas zawodów w Rypinie, a następnie przyszły wygrane kolejno w Janowie (k. Częstochowy), Ełku i teraz w Nałęczowie.