Przejdź do treści
Powrót do Biura Prasowego

04.03.2022

Stanowisko GASPOLU wobec agresji Rosji na Ukrainę

pracownik gaspol

W obliczu agresji zbrojnej Rosji na Ukrainę, GASPOL podjął decyzję o zaprzestaniu zakupów gazu płynnego LPG produkowanego w Rosji. Jednocześnie holding SHV, którego częścią jest GASPOL podjął decyzję o wstrzymaniu wszelkich nowych projektów inwestycyjnych w Rosji, eksportu do tego kraju oraz w pełni dostosował się do wszystkich sankcji nałożonych na Rosję i Białoruś.  

Jako pracownicy GASPOLU jesteśmy głęboko poruszeni agresją rosyjską na Ukrainę. W pełni solidaryzujemy się z Ukrainą. GASPOL od pierwszego dnia konfliktu wspiera polski rząd, organizacje humanitarne i ukraińskich uchodźców docierających do granicy z Polską, m. in. dostarczając gaz w butlach do przejść granicznych, gdzie jest on wykorzystywany do ogrzania punktów przyjmujących uchodźców i do przygotowywania dla nich posiłków.  

Wspomnianą solidarność z Ukrainą okazujemy poprzez zbiórki finansowe i rzeczowe na rzecz uchodźców oraz bezpośrednią dla nich pomoc. 

Będziemy nadal wspierać potrzebujących w najlepszy sposób w jaki potrafimy, czyli dostarczając im dobrą energię w tym trudnym czasie.