gaz w butlach od Gaspolu

Gaz w butlach dla domu

Nasza oferta

Butle z gazem płynnym są czystym i ekonomicznym źródłem energii niezbędnej do przyrządzania posiłków i ogrzewania. Dlatego też można je znaleźć w ponad 5,6 mln polskich gospodarstw domowych. W ogromnej większości tych gospodarstw gaz (propan-butan w butlach 11 kg) wykorzystywany jest do zasilania kuchenek gazowych, grilli gazowych i innych urządzeń do gotowania.

Gaz płynny w butlach jest również znakomitym źródłem zasilania urządzeń grzewczych – piecyków gazowych, promienników czy nagrzewnic. Do ogrzewania GASPOL rekomenduje stosowanie propanu w butlach o pojemności 10 kg i 30 kg z
e względu na szczególne parametry techniczne. Propan w przeciwieństwie do propan-butanu odparowuje w temperaturze do -40 °C, co pozwala na wykorzystanie zawartości butli w 100% nawet w ujemnych temperaturach.

W naszej szerokiej ofercie proponujemy również wygodne i lekkie butle turystyczne o pojemności 2 kg i 3 kg, idealne na wyjazdy w plener oraz butle 10 kg z propanem najlepsze do grilli gazowych i parasoli grzewczych. Odwiedź Wirtualny dom GASPOL i zobacz do czego można wykorzystać naszą butlę.

Dzięki rozbudowanej sieci dystrybucji nasze butle z gazem można kupić w całej Polsce, także bez wychodzenia z domu korzystając z dostawy na telefon.

Chcesz wiedzieć więcej o naszych bezpiecznych butlach? Sprawdź jak bezpiecznie podłączyć butlę i jak ją prawidłowo użytkować.

Jeśli masz pytania dotyczące naszych butli lub chcesz zamówić gaz, skontaktuj się z nami.

Butle w kuchni

Gaz płynny w butlach jest znakomitym źródłem zasilania kuchenek gazowych, grilli gazowych i innych urządzeń do gotowania. W naszej ofercie posiadamy butle 11 kg propan-butan z kołnierzem i bez kołnierza. Dzięki rozbudowanej sieci dystrybucji nasze butle z gazem można kupić w całej Polsce, także bez wychodzenia z domu korzystając z dostawy na telefon.

Wybierając butlę z gazem GASPOLU masz pewność, że korzystasz z produktu bezpiecznego, o najwyższej jakości i czystości. Nasz gaz pali się równym płomieniem, nie brudzi garnków i  wystarcza na długo – to dlatego w tak wielu domach znaleźć można niebieskie butle GASPOL.

Chcesz wiedzieć więcej o naszych bezpiecznych butlach? Sprawdź jak bezpiecznie podłączyć butlę  i jak ją prawidłowo użytkować

Jeśli masz pytania dotyczące naszych butli lub chcesz zamówić gaz, zadzwoń do naszego Centrum Obsługi Klienta pod numer 19 919 lub napisz na adres butle@gaspol.pl

​​

Butle turystyczne

Gaz w butlach turystycznych może być wykorzystany wiosną, latem czy jesienią w różnorodnych urządzeniach stosowanych w plenerze – do ogrzewania, przygotowywania posiłków czy oświetlenia. W naszej ofercie proponujemy wygodne i lekkie butle o pojemności 2 kg i 3 kg idealne na wyjazdy w plener oraz butle 10 kg z propanem najlepsze do grilli gazowych i parasoli grzewczych.

Będąc liderem rynku gazu płynnego w Polsce bierzemy odpowiedzialność za jakość i bezpieczeństwo naszych produktów. Każda butla ma pełne i czytelne oznaczenia o zawartości, właścicielu butli i legalizacji.

Wybierając GASPOL masz pewność, że korzystasz z produktu bezpiecznego i o najwyższej jakości.

Aby kupić lub wymienić butlę turystyczną odwiedź najbliższy Punkt Wymiany Butli Turystycznych lub skontaktuj się z nami.

 

turystyczne butle na gaz

Do czego jeszcze butla?

Niezależnie od tego czy lubisz spędzać czas wolny aktywnie czy stacjonarnie w ogrodzie, przygotowaliśmy produkty, dzięki którym spędzisz go komfortowo. Sprawdź naszą ofertę butli turystycznych, grilli gazowych, parasoli grzewczych oraz wielu innych urządzeń gazowych.

Zamów gaz w butli

Jeśli chcesz zamówić gaz w butlach, zadzwoń pod numer 19 919.

Nasze Centrum Obsługi Klienta przyjmuje zamówienia:
od poniedziałku do soboty w godzinach 7:00 - 20:00,
oraz w niedziele handlowe w godzinach 8:00 -14:00.

Zamówienie możesz złożyć również w każdej chwili wypełniając formularz on-line na stronie zamowgaz.pl.

Jeśli chcesz nawiązać współpracę handlową lub masz pytania dotyczące naszych butli
skontaktuj się z naszym handlowcem lub napisz na adres butle@gaspol.pl.

 

Butla Propan 8kg

Nowoczesna, ultralekka butla gazowa Propan 8kg firmy GASPOL to wyjątkowy produkt na polskim rynku. Jest wykonana ze specjalnej lekkiej stali i wyposażona w wygodne uchwyty z tworzywa sztucznego, co sprawia, że pusta waży tylko 5,3 kg i czyni ją najlżejszą butlą w swojej kategorii. Dzięki zawartości czystego i wydajnego gazu, jakim jest propan, nowa butla ma wszechstronne zastosowanie – może być wykorzystywana o każdej porze roku – idealnie sprawdzi się zarówno zimą w ogrzewaczach gazowych, latem w grillach gazowych, jak i w kuchenkach o każdej porze roku.

Jej niewielka wysokość (48 cm) sprawia, że idealnie mieści się wewnątrz szafki każdego grilla gazowego, tam gdzie nie wchodzi standardowa butla 11 kg.  

Butla jest wyposażona w nowoczesny zawór quick-on, co sprawia, że jej podłączenie do urządzenia jest niezwykle proste i szybkie.  Jeśli Twoje urządzenie nie jest wyposażone w reduktor tego typu, możesz go kupić w wybranych sieciach handlowych, u kierowcy Gaspol lub w sklepie internetowym sklep.gaspol.pl.

Zamów gaz w butli

19 919

Infolinia
 
7:00 - 20:00 pon.-sob.
8:00 - 14:00 niedziele handlowe

Zasady bezpiecznego użytkowania butli:

 • kupuj butle wyłącznie ze znanego i legalnego źródła - zabronione jest napełnianie butli w nieprzystosowanych do tego miejscach, np. stacje autogazu lub nielegalne rozlewnie;
 • sprawdzaj czy na butli znajduje się informacja o firmie napełniającej butlę;
 • zachowuj folię termokurczliwą i paragon do ewentualnej reklamacji;
 • sprawdź (przez przeszkolonego instalatora) przynajmniej raz w roku stanu techniczny instalacji gazowej, do której podłączona jest butla;
 • regularnie sprawdzaj, czy elastyczny przewód gazowy nie jest uszkodzony lub pęknięty;
 • nigdy nie stawiaj butli z gazem w pobliżu źródła ciepła oraz w miejscach nasłonecznionych; temperatura w pomieszczeniach, w których używana jest butla, nie może wynosić więcej niż 35°C;
 • nie przechowuj butli w piwnicach, pomieszczeniach poniżej poziomu terenu;
 • transportuj butle wyłącznie w pozycji stojącej, zabezpieczając je przed przesuwaniem;
 • zapewnij skuteczną wentylację w pomieszczeniach, w których przechowujesz butle z gazem - pamiętaj, że gaz płynny jest cięższy od powietrza i wentylacja powinna być oddolna.

Gaz w butli jest całkowicie bezpieczny, jeśli jest użytkowany zgodnie z zasadami.

Każda właściwie napełniona butla powinna mieć:

Kolor butli gazowej nie może być czerwony

Kolor inny niż czerwony, który jest zastrzeżony wyłącznie do butli przeciwpożarowych (gaśnic). Kolor butli powinien pokrywać całą butlę. Każdy legalnie działający dystrybutor w Polsce ma jeden, zastrzeżony dla siebie kolor butli, z którym można go identyfikować i może napełniać butle tylko w tym kolorze.

Tabliczka znamionowa na butli gazowej

Tabliczkę znamionową z informacją o ciężarze netto butli i maksymalnej ilości (wadze) gazu w butli oraz datą ważnej legalizacji.

 

Instrukcja bezpieczeństwa na butli gazowej

Instrukcję bezpieczeństwa w postaci naklejki. W instrukcji bezpieczeństwa znajdują się podstawowe informacje o gazie, firmie, która napełniła tę butlę i telefon kontaktowy. Należy pamiętać, że nazwa firmy napełniającej na naklejce butli musi być zgodna z nazwą namalowaną na butli.

Zaślepka na zawór butli gazowej

Zaślepkę na zawór, zabezpieczającą gaz przed wyciekiem w razie przypadkowego odkręcenia zaworu butli.

 

 

Folia termokurczliwa na butli gazowej

Folię termokurczliwą (plombę) na zaworze butli, która świadczy o tym, że butla jest pełna, a także identyfikuje firmę napełniającą. Nazwa firmy napełniającej na folii powinna być zgodna z nazwą namalowaną na butli.

Instrukcja

Plomba foliowa na butli gazowej

1. Usuń plombę foliową znajdującą się na zaworze butli.
2. Sprawdź czy zawór butli jest zamknięty.

Plastikowa zaślepka butli gazowej

3. Odkręć plastikową zaślepkę.

Wylot zaworu butli gazowej

4. Sprawdź czy przy wylocie zaworu znajduje się gumowa uszczelka, a jej stan techniczny nie budzi wątpliwości. Jeśli stan uszczelki budzi Twoje wątpliwości, skontaktuj się z dostawcą i poproś o jej wymianę.

Nakrętka reduktora butli gazowej

5. Przykręć nakrętkę reduktora do zaworu - wystarczy dokręcić ją ręką.

Nakrętka reduktora butli gazowej

6. Po dokręceniu nakrętki reduktora, odkręć zawór i sprawdź szczelność połączenia za pomocą wody z mydłem (wystąpienie pęcherzyków powietrza świadczy o wycieku gazu) lub specjalnego testera (pianki). Zabronione jest sprawdzanie szczelności przy pomocy otwartego ognia (zapałek lub zapalniczki).

Zawór butli gazowej

7. Otwórz zawór butli powoli - wystarczy jeden obrót.

 

 

Jeśli poczujesz ulatniający się gaz z butli:

1. Zachowaj szczególną ostrożność:

Nie używaj otwartego ognia

Nie używaj otwartego ognia

Zakaz włączania urządzeń elektrycznych i światła

Nie włączaj żadnych urządzeń elektrycznych i światła

Zakaz palenia papierosów

Nie pal papierosów

Nie używaj telefonu

Nie posługuj się telefonem
(nawet komórkowym) w mieszkaniu

2. Zamknij zawór butli

3. Otwórz szeroko okna i drzwi, Aby wywietrzyć pomieszczenie

4. Jeśli zamknięcie zaworu butli spowodowało zatrzymanie wycieku gazu, można wykonać następujące czynności:

 • Sprawdź szczelność połączenia zaworu butli z reduktorem, wykorzystując do tego roztwór pieniący, np. wodę z mydłem.
 • Pojawienie się bąbelków świadczyć będzie o miejscu wycieku gazu.
 • Należy wówczas dokręcić nakrętkę reduktora albo w razie potrzeby wymienić uszczelkę gumową w zaworze butlowym.

5. Gdy nie ma możliwości wykrycia lub usunięcia źródła wycieku gazu:

 • Wynieś butlę na zewnątrz pomieszczenia,
 • Powiadom osoby mieszkające w pobliżu o zagrożeniu i opuść budynek,
 • Jak najszybciej wezwij Straż pożarną (tel. 998) korzystając z telefonu na zewnątrz,
 • Skontaktuj się ze swoim dostawcą gazu.

W poniższej tabeli prezentujemy wymiary butli gazowych GASPOL.

  2 kg propan-butan 3 kg propan-butan 5kg propan-butan 10 kg propan 11 kg propan-butan  11 kg propan-butan b/k  11 kg propan-butan FP  30 kg propan 33 kg propan-butan Propan 8kg
 Napełnienie (kg) 2 3 5 10 11 11 11 30 33 8
 Pojemność wodna (litry) 4,8 7,2 12,3 27,2 27,2 27,2 27,2 72 79 19,2
 Masa butli pustej (kg) 2,6 3,3 6 9,4-10,8 9,4-10,8 9,4-10,6 9,4-10,8 26,6 28,3 5,3
 Wysokość całkowita  (mm) 250 320 500 595 595 590 595 1160 1250 480
 Średnica zewnętrzna  butli (mm) 215 215 229 300 300 300 300 318 318 300
 Gwint w zaworze G3/8LH G3/8LH G3/8LH W21.8L W21.8L W21.8L W21.8L W21.8L W21.8L Quick-on ø27
 Gwint w butli W19.2 W19.2 W19.2 W19.2 W19.2 W19.2 W19.2 W27.8 W27.8 25E
 Ciśnienie kontrolne  (MPa) 3 3 3 2,5 2,5 2,5 2,5 3 3 3

Wymiary butli gazowej

 

GASPOL S.A. jest dostawcą czystych i efektywnych źródeł energii i największym dystrybutorem gazu płynnego (LPG) w Polsce.
Znak towarowy GASPOL jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych na rynku paliw i energii. Produkty i usługi nim oznaczane postrzegane są jako symbol jakości i bezpieczeństwa. Dzięki temu stanowi największą wartość firmy podlegającą ochronie.

nowe logo Gaspol

Znak towarowy wspólnotowy, podlega ochronie na terytorium wszystkich państw członkowskich UE. Wpisany w rejestrze znaków towarowych UE prowadzonym przez Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO - the European Union Intellectual Property Office) pod numerem: 015428196.

Podlega ochronie i został wpisany w rejestrze znaków towarowych prowadzonym przez Urząd Patentowy RP pod numerem R-77939.

Podlega ochronie i został wpisany w rejestrze znaków towarowych prowadzonym przez Urząd Patentowy RP pod numerem R-74110.

Podlega ochronie i został wpisany w rejestrze znaków towarowych prowadzonym przez Urząd Patentowy RP pod numerem R-77939.

Zabronione jest używanie zarejestrowanych znaków towarowych Gaspol S.A. w obrocie handlowym oraz oznaczanie towarów i usług identycznych z tymi, dla których znak towarowy jest zastrzeżony - bez uprzedniej zgody Gaspol S.A.

W stosunku do wszelkich naruszeń praw ochronnych wynikających z zarejestrowanych znaków towarowych Gaspol S.A., podejmowane będą stosowne kroki prawne w celu przeciwdziałania tym naruszeniom.

Gaz w butlach dla domu

Pytania i odpowiedzi

Butlę z gazem z dostawą do domu można zamówić dzwoniąc pod numer 19919 lub przez internet - wypełniając formularz zamówienia na stronie zamowgaz.pl
1) Należy kupować butle wyłącznie ze znanego i legalnego źródła;
2) Zawsze sprawdzaj, czy na butli znajduje się informacja o firmie napełniającej butlę i czy ta informacja jest zgodna z informacją na folii na na zaworze;
3) Zachowuj folię termokurczliwą i paragon do ewentualnej reklamacji;
4) Przynajmniej raz w roku stanu nalezy sprawdzać (przez przeszkolonego instalatora) stan techniczny instalacji gazowej, do której podłączona jest butla;
5) Dbaj o stan techniczny przewodów gazowych w twoim urządzeniu, głównie przewodów elastycznych (gumowych); należy regularnie sprawdzać, czy przewód elastyczny nie jest uszkodzony lub pęknięty;
6) Zapewniaj skuteczną wentylację w pomieszczeniach, w których stosujesz urządzenia na gaz płynny. Pamiętaj o tym, że gaz płynny jest cięższy od powietrza i wentylacja powinna być oddolna.

Film z instrukcją krok po kroku jak bezpiecznie podłączyć butlę można obejrzeć na: youtu.be/kYEHkJ9lkSg

Propan odparowuje w temperaturze do-42°C a propan-butan minimalnie przy 0°C, zatem w temperaturach ujemnych butla z propanem-butanem nie będzie działać. Dlatego w sezonie zimowym zalecamy użytkowanie propanu, zwłaszcza do ogrzewania pomieszczeń lub przy urządzeniach pracujących na zewnątrz budynku.
Butla napełniona gazem musi być przechowywana w pozycji pionowej, w suchym i przewiewnym pomieszczeniu. Zawór powinien być zamknięty a króciec zaślepiony plastikową nakrętką. Jeśli butla nie jest podłączona do żadnego urządzenia, nie może być przechowywana w pomieszczeniu mieszkalnym. Ponieważ gaz płynny jest cięższy od powietrza, pomieszczenie do przechowywania butli musi być zlokalizowane powyżej poziomu terenu. Butla nie powinna być umieszczona w pobliżu źródła ciepła (np. kominka czy kaloryfera) oraz w miejscach nasłonecznionych; temperatura w pomieszczeniach, w których używana jest butla, nie może wynosić stale więcej niż 35°C. Pamiętać należy również, że butle zawierające propan-butan w temperaturach poniżej zera nie odparowują gazu i w związku z tym nadają się do eksploatacji tylko w warunkach pokojowych. Czysty propan odparowuje w temperaturach sięgających ok. -42 stopni.

W przypadku stwierdzenia wycieku gazu (wyczuwalny będzie specyficzny zapach) należy  z zachowaniem szczególnej ostrożności zamknąć zawór butli, otworzyć szeroko okna i drzwi, żeby wywietrzyć pomieszczenie i w miarę możliwości natychmiast wynieść butlę na zewnątrz budynku.Pełną instrukcję postępowania na wypadek awarii butli znajdziesz tutaj

Pełna butla powinna być transportowana wyłącznie w pozycji stojącej i odpowiednio zabezpieczona przed przesuwaniem, aby nie uderzała o inne przedmioty. 
Każda butla z gazem ma określoną datę legalizacji - znajdującą się na tabliczce znamionowej butli. W przypadku butli stalowych okres legalizacji wynosi 10 lat, co oznacza, że po upływie tego terminu butla podlega procesowi testowania, renowacji i ponownej legalizacji, jeśli spełni wszystkie wymogi techniczne.  Na butli stalowej widnieje data jej ważności, data dopuszczenia butli do sprzedaży, jak również data zakończenia jej legalizacji. Gaz jako paliwo nie ma daty ważności, ponieważ nie traci swoich właściwości.
Butle turystyczne można wymienić w wybranych punktach Gaspolu. Puste butle mogą Państwo nabyć np. w sklepach ze sprzętem kampingowym lub w marketach ogólnobudowlanych lub na stronie sklep.gaspol.pl. Gaz propan-butan w butlach turystycznych 2 kg, 3 kg i 5 kg można kupić w sieci sprzedaży Gaspolu, zarówno w dostawie do domu jak i w punktach dystrybucyjnych. W sezonie letnim ilość punktów dystrybuujących butle turystyczne się zwiększa. O dostępność w butli turystycznych w danej lokalizacji można się dowiedzieć dzwoniąc pod numer 19 919.
Butle muszą mieć ważną legalizację i być sprawdzone pod względem technicznym. Z tego względu Gaspol dokonuje wymiany butli pustej na pełną, nie można na miejscu napełnić swojej butli. Butle turystyczne są napełniane wyłącznie w rozlewniach Gaspolu. 
Parametry techniczne poszczególnych rodzajów naszych butli można znaleźć tutaj.
Parametry techniczne poszczególnych rodzajów naszych butli można znaleźć tutaj.
Parametry techniczne poszczególnych rodzajów naszych butli można znaleźć tutaj.
Przy pierwszym zakupie możesz kupić butlę Propan 8kg wraz z gazem. GASPOL, co do zasady nie sprzedaje butli oznaczonych swoimi oznaczeniami, jak również nie pozbywa się ich własności w inny sposób, lecz przekazuje je klientom w użyczenie. Dla butli stalowych lekkich na gaz propan 8kg postanowiliśmy jednak zrobić wyjątek, gdyż z uwagi na ich mobilność chcemy by towarzyszyła ona naszym klientom tak często jak to możliwe. Nie chcemy, by występowały jakiekolwiek ograniczenia prawne w cieszeniu się z unikalnego charakteru tego produktu, który jest czymś więcej niż tylko opakowaniem na gaz. Stąd też wprowadziliśmy specjalnie dla naszych klientów jedyny wyłom od zasady, że nie przenosimy własności naszych butli gazowych, zapewniając możliwość zakupu butli Propan 8 kg wraz z gazem przy pierwszej dostawie (transakcja obejmuje wówczas butlę - opakowanie i gaz).  Przy kolejnych zakupach, płacąc za gaz, nasi klienci mogą zamienić posiadaną przez siebie butlę pustą na identyczną butlę z gazem.
W przypadku butli Propan 8kg, ze względu na unikatowy charakter produktu możliwa jest jedynie wymiana 1:1 za pustą butlę Propan 8kg Gaspolu.
Butla Propan 8kg Gaspolu jest wyposażona w zawór typu Quick-on (tzw. szybkozłączka). Aby podłączyć ją do urządzenia (grilla, piecyka, kuchenki), konieczny jest reduktor typu 634 – Quick-on. Jeśli masz reduktor innego typu, reduktor Quick-on Gaspol kupisz w wybranych sieciach handlowych, u kierowcy Gaspol lub w sklepie internetowym sklep.gaspol.pl.

Wystarczy nałożyć go na zawór i wcisnąć – usłyszysz wtedy charakterystyczne kliknięcie oznaczające poprawny montaż. Teraz wystarczy tylko przekręcić małe pokrętło w kierunku odwrotnym do ruchu wskazówek zegara do pozycji ON i urządzenie jest gotowe do pracy.

Po zakończeniu pracy urządzenia procedura przebiega analogicznie. Małe pokrętło przekręcamy w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara do pozycji OFF i podnosimy reduktor ku górze.

Produkty, które przeglądają Klienci w sklepie Gaspol.pl

sklep Gaspol
575.00 PLN
625.00 PLN

Grill gazowy Gaspol 3P Classic

Zobacz w sklepie GASPOL
sklep Gaspol
775.00 PLN

Grill gazowy Gaspol 3P+ Deluxe

Zobacz w sklepie GASPOL
sklep Gaspol
1775.00 PLN

Parasol gazowy Gaspol Inferno

Zobacz w sklepie GASPOL
sklep Gaspol
850.00 PLN

Parasol gazowy Heat Focus Grafit

Zobacz w sklepie GASPOL