Działalność operacyjna GASPOL S.A. w czasie stanu epidemii COVID-19 / Szczegółowe informacje
Dummy image

Wybierz gaz płynny do ogrzewania domu
i otrzymaj do 20 000 zł DOFINANSOWANIA  w ramach Programu Czyste Powietrze*

Zamów bezpłatną wycenę BEZ WYCHODZENIA Z DOMU!

Czyste Powietrze

Program Czyste Powietrze to kompleksowy program finansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, którego celem jest zmniejszenie lub likwidacji emisji szkodliwych dla zdrowia pyłów i innych zanieczyszczeń emitowanych do powietrza przez gospodarstwa domowe spalające węgiel i inne wysokoemisyjne paliwa stałe.

*20 000 zł to maksymalna wysokość kwoty dofinansowania w OPCJI 2 w pierwszej części Programu Czyste Powietrze bez mikroinstalacji fotowoltaicznej

Wypełnij formularz aby otrzymać BEZPŁATNĄ WYCENĘ

Zgoda jest wymagana.

Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Gaspol SA informacji handlowych drogą elektroniczną na podany przeze mnie adres poczty elektronicznej lub numer telefonu. Wyrażenie zgody jest niezbędne do otrzymania informacji zwrotnej.

TextHeader
PopupText

Zgoda jest wymagana.

Zgoda na przetwarzanie danych w celach marketingowych

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Gaspol SA z siedzibą w Warszawie Al. Jana Pawła II 80, w celach marketingowych.

TextHeader
PopupText

Zgoda jest wymagana

Polityka prywatności

Zapoznałem się z Polityka prywatności Gasopl SA

* - pola obowiązkowe

Popraw wszystkie pola i ponownie wyślij formularz.

Dlaczego warto?

Koszty kwalifikowane

Kto i kiedy może skorzystać z Programu Czyste powietrze?

 • program jest dla właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą o dochodzie rocznym nieprzekraczającym kwoty 100 000 zł
 • terminy i sposób składania wniosków są podane na stronie: https://czystepowietrze.gov.pl/

Dlaczego warto?

 • Niezależność

  Klient decyduje kiedy i od kogo kupi gaz
 • Bezobsługowość

  Podniesienie komfortu życia
 • Specifiers_32x32
  Przeprowadzenie niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku
Dummy image

Zadzwoń i dowiedz się więcej

606 800 400

call now

poniedziałek - piątek 7:00 - 20:00 / sobota 8:00 - 16:00

Na co można dostać dofinansowanie

Dummy image

PRACE TERMOMODERNIZACYJNE I MODERNIZACYJNE

stolarka okienna i drzwiowa, ściany zewnętrzne oraz wewnętrzne, stropy, podłoga na gruncie, instalacja c.o. oraz c.w.u., rekuperacja, źródła ciepła oraz fotowoltaika, kolektory słoneczne (tylko kredyt)

LPG_For_New_Houses_16x16 LPG_For_New_Houses_32x32
Dummy image

PRACE PRZYGOTOWAWCZE

audyt energetyczny, dokumentacja projektowa związana z modernizacją, przebudową dachu wraz z ocieplaniem, dokumentacja projektowa modernizacji instalacji wewnętrznych oraz wymiany źródła ciepła, ekspertyza ornitologiczna i chiropterologiczna

Proces składania wniosku

1. Zbadaj potrzeby budynku

Dotyczy stanu obecnego i potrzeb budynku, które powinny zostać określone w audycie energetycznym lub przedstawione w uproszczonej analizie energetycznej zweryfikowanej przez właściciela WSOŚiGW przed realizacją przedsięwzięcia.

2. Wypełnij i złóż wniosek o dofinansowanie

Sprawdź wytyczne w tym zakresie na stronie właściwego WSOŚiGW. Pamiętaj o wszystkich wymaganych dokumentach (np. dokumenty potwierdzające dochód).

3. Po złożeniu wniosku

Odbędzie się wizytacja przedstawiciela WSOŚiGW, w celu potwierdzenia, czy stan budynku jest zgodny z danymi we wniosku.

4. Podpisz umowę o dofinansowanie

Po pozytywnym rozpatrzeniu Twojego wniosku WSOŚiGW przygotuje umowę.

5. Złóż wniosek o płatności 

Środki mogą być wypłacone w kilku transzach po zrealizowaniu poszczególnych etapów przedsięwzięcia. Jeśli pojawią się zmiany, wystąp o naniesienie ich w umowie.

6. Zakończenie i rozliczenie

Wizyta przedstawiciela WSOŚiGW w celu potwierdzenia realizacji przedsięwzięcia. Dodatkowo możliwa jest kontrola przedsięwzięcia w okresie jego trwałości (utrzymania projektu) w terminie do 3 lat. Rozliczenie nastąpi po pozytywnej weryfikacji realizacji przedsięwzięcia przez przedstawiciela WSOŚiGW.

 program czyste powietrze z Gaspolem
Zapytaj o bezpłatną wycenę!

Najczęściej zadawane pytania

W ramach Programu „Czyste powietrze” można uzyskać dofinansowanie na wymianę nieefektywnego źródła ciepła opalanego paliwem stałym. Kosztami kwalifikowanymi są koszty związane z zakupem i montażem następujących urządzeń i instalacji:

• węzły cieplne
• pompy ciepła powietrzne
• pompy ciepła odbierające ciepło z gruntu lub wody wraz z przyłączami.
• kotły gazowe kondensacyjne,
• kotły olejowe
• systemy ogrzewania elektrycznego ,
• kotły na paliwa stałe

Nowe źródło ciepła musi spełniać wymagania techniczne określone w załączniku nr 1 do Programu priorytetowego. Szczegóły – u doradcy handlowego GASPOL.


Nie. W ramach programu można sfinansować zakup kotła na biomasę (np. opalany pelletem) lub na węgiel (np. opalany ekogroszkiem), spełniający wymogi dotyczące Programu dla kotłów na paliwa stałe. Szczegóły – u doradcy handlowego GASPOL.

Doradcy handlowi GASPOLU udzielają podstawowych informacji nt. Programu. GASPOL współpracuje z działającymi na rynku firmami świadczącymi usługi doradcze w zakresie pozyskania i rozliczenia dofinansowania. Kontakt do takiej firmy mogą Państwo uzyskać od doradcy handlowego GASPOLU.